Ir daudz dažādu parfimērijas izstrādājumu, kurus lietojam ikdienā, priecājamies par to dažādajām smaržām un spilgtajām masām, taču nenojaušam, kas ir tās vielas, kas ļauj tiem šādi izskatīties
Ne vienmēr varam atļauties iegādāties skaistumkopšanas produktus no dabīgām izejvielām, galvenokārt informācijas trūkuma vai to cenas dēļ. Kādi ir tie, kurus ražo ķīmiskā rūpniecība? Parfimērijas veikalos pārdevējas par to ķīmisko sastāvu nereti paskaidrot neko nespēj, jo uz etiķetes šādas konkrētas atbildes nav. Starp gados vecākām sievietēm ir tādas, kuru nezināšanas dēļ no kaitīgām vielām skaistumkopšanas līdzekļos ir notikušas neatgriezeniskas izmaiņas viņu izskatā, savukārt jaunieši nereti nepievēršot uzmanību brīdinājumiem eksperimenti ar savu ārieni neapzinoties iespējamās sekas.
Uzdevumi
Izpētīt matu kopšanas līdzekļu ķīmisko sastāvu.
Tikties ar frizierēm noskaidrot, cik droši var justies viņu klienti.
Apkopot frizieru ieteikumus kā mājas apstākļos patstāvīgi pareizi veikt matu krāsošanu un balināšanu.
Personīgi praktiski pārbaudīt dažu matu masku iedarbību.
Skaistumkopšanas līdzekļu ķīmiskais sastāvs ir bagāts. Tas satur organismam vajadzīgas, bet nereti arī kaitīgas vielas.
Ķīmisko vielu negatīvā ietekme var izpausties jau preču lietošanas laikā, īpaši jauniešiem vai cilvēkiem ar jutīgu ādu. Taču iespējama arī ilgtermiņa ietekme, kas var būt pamanāma tikai pēc gadiem. Tā kā mūsu āda ir caurlaidīga, parfimērijas un higiēnas precēs esošās ķīmiskās vielas iesūcas ādā un nonāk mūsu asinīs. Kosmētikas precēs ir tūkstošiem ķīmisku sastāvdaļu, dažas no tām ir noturīgas un uzkrājas ātrāk nekā mēs spējam no tām atbrīvoties, tā izraisot ilgstošu kaitējumu un slimības.…