Maņu orgānu sistēma
Ārējo daudzveidīgo pasauli mēs uztveram ar maņu orgāniem. Redzes, dzirdes, ožas, garšas un citu maņu orgānu receptoros, iedarbojoties ārējās vides kairinātājiem. Katrā maņu orgānā ir specializētie receptori.
Ievads
Par šo tēmu es izvēlējos rakstīt tāpēc, ka tas man šķiet interesanti, un noderīgi, varbūt tāpēc, ka man ir bieži nācies saskarties ar šiem orgāniem, un par tiem zinu vairāk, bet gribētu uzzināt vēl vairāk.
Ārējā auss
Auss gliemežnīca-tās forma un novietojums ir individuāli mainīgs. Auss gliemežnīcas lielāko daļu veido elastīgais skrimslis, kas ir klāts ar ādu, bet lejasdaļu veido tikai ādas kroka. Gliemežnīcas funkcija ir skaņas uztveršana
Ārējā auss eja-Ārējās auss ejas 1/3 veido skrimslis, bet 2/3 veido kauls. Ārējā auss eja ir S veidā izlocīta, 2,5 cm gara ejas, tās platums ir 0,6 — 0,9 cm. Eju sedz āda, kas ir bagāta ar dziedzeriem -tie izdala sekrētu, kura sastāvā ir sērs. Ārējās auss ejas sākumā ādu klāj matiņi, kas aizkavē svešķermeņu un putekļu iekļūšanu ausī.
Bungādiņa- tā atdala ārējo auss eju no vidusauss dobuma. Bungādiņa ir novietota nedaudz slīpi. Tai ir ovāla forma ar diametru - 11 mm. Bungplēvītes lielākā daļa ir iestiepta, bet mazākā daļa ir brīva. Plēvītes iestiepums ir vērsts uz vidusauss pusi. No ārpuses bungplēvīti klāj plāna ādas kārtiņa, bet no iekšpuses - gļotāda.…