pamošanās operācijas laikā
Cēlonis šai kļūdai ir pārāk maza anestēzijas deva. Smadzenes paliek nomodā, bet muskuļi nekustas. Pacients parasti nejūt sāpes, bet daži pacienti jūt, ka tiek veikti greizieni. Anesteziologam ir jāpārliecinās, ka pacients, kuram ir nozīmēta operācija pilnā anestēzijā, to tiešām ir saņēmis.
Kļūdas piemērs: jaunai sievietei tika veikta olnīcu vēža ekscīzijas operācija, viņa atceras, ka pirms operācijas ir iemigusi un tad sajutusi sāpes griešanas laikā. Viņa nejuta savu ķermeni, nevarēja ne pakustēties, ne parunāt. Slimnīcas pārstāvji vēlāk viņu informēja, ka anastēzijas aparātā bijusi gāzes noplūde un viņa ir saņēmusi tikai 5% no paredzētās anestēzijas devas.
gaisa burbulis asinīs
Kļūdas cēlonis ir caurums krūškurvī, kurš netiek hermētiski noslēgts pēc katetra izņemšanas. Gaisa burbuļi caur brūci nokļūst asinsritē un var nosprostot asins piegādi plaušām, sirdij, nierēm un smadzenēm. Ārstiem vai medmāsām ir jāpārbauda, vai izņemot katetru no krūšukurvja, caurums tiek hermētiski noslēgts.
Kļūdas piemērs: jauns puisis nomira dienā, kad tika izrakstīts no slimnīcas, jo puisim sēdus pozīcijā medmāsa izņēma katetru no krūšukurvja un brūci aiztaisīja ar marli. Gaiss iekļuva brūcē un gaisa burbuļi nokļuva asinsritē un aizsprostoja asinsplūsmu uz galvenajiem orgāniem. Katetrs bija jāizņem pacientam esot guļus pozīcijā un brūce bija jānosedz hermētiski.
…