Secinājumi
Mūzika iedarbojas uz cilvēka fizisko un psiholoģisko labsajutu neatkarīgi no viņa gribas.
Mūzikai ir pozitīva ietekme uz indivīda saskarsmes prasmēm, tā mazina uztraukumu un nedrošības sajūtu.
Mūzika un mūzikas terapija var palīdzēt jauniešiem, kuriem ir maz iespēju runāt par savām problēmām. Mūzikas terapijas metode var palīdzēt izskaidrot iekšējos konfliktues.
Dažādi mūzikas žanri var atstāt atšķirīgu iespaidu, piemēram klasiskā mūzika var ietekmēt kognitīvās spējas, pet smagais metāls un reps atstāt negatīvu iespaidu uz jauniešu psiholoģisko attīstību.
Jebkura veidā mūzika, kuru jaunietis klausās, var kaut kādā veida ietekmēt un dažos gadījumos atstāt paliekošu iespaidu uz jaunieša uzvedību un rīcību.
Secinājumi (2)
Mūzika ietekmē emocijas. Kad indivīds klausās mūziku atkarība no garastāvokla, tā iedarbojas uz viņu ārsnieciski, nomierina un uzlabo garastāvokli. Tā var noņemt spriedzi. Jauniešos mūzika var palīdzēt pārvarēt nedrošību. Dažādos sabiedriskos pasākumos un filmās tā tiek izmantota, lai klausītajos radītu atbilstošas sajūtas.
Starp iecienītākajiem mūzikas žanriem jauniešu vidū ierindojas tādi žanri kā popmūzika, rokmūzika, metāls arī alternatīvais mūzikas stils un elektroniskā mūzika. Mūzika ietekmē jauniešus dažādi. Aptaujā par mūzikālo gaumi pierādas, ka, pēc pašu jauniešu domām, ja konkrētais mūzikas stils jaunietim ir tuvs un patīkams, tas uz viņu atstaj poitīvu iespaidu, bet, ja netīkams, tas var atstat negatīvas emocijas.
…