Secinājumi
Osteoporoze ir hroniska kaulu saslimšana, kas padara kaulus trauslus, samazina to mehānisko stiprību, osteoporozes pacientiem ir paaugstināts kaulu lūzumu risks, tāpēc ir svarīga tās savlaicīga diagnostika
Osteodensitometrija ir vienkārša, mazkaitīga (starojuma deva viena izmeklējuma laikā ir 5–41 mikrogreji) un laba metode osteoporozes diagnosticēšanai, jo tādējādi iespējams to laikus atklāt un sākt ārstēšanu, samazināt kaulu lūzumu risku un uzlabot pacientu dzīves kvalitāti un dzīvildzi.
Pēdējos gados datortomogrāfijas izmeklējumus veic aizvien mazāk, jo datortomogrāfijas metodei piemīt starojums.
Magnētiskā rezonanse tiek veikta ar magnētiskā lauka un radioviļņu starpniecību. To izmanto jebkādu patoloģiju noteikšanai, iespējams redzēt smadzeņu saturu, apvalku, struktūru, smadzenēs esošos šķidrumus, nervu bojājumus, mīksto audu stāvokli, kaulu tūsku, kā arī pašus kaulus. Rentgens ir melnbalts, bet magnētiskā rezonanse – krāsains attēls.
Osteoporotiski skriemeļa lūzumi ierosina mugurkaulāja deformāciju un ar to saistīto krūšu kurvja apjoma samazināšanās, kas būtiski ietekmē pacienta turpmāko dzīvi, tāpēc ir svarīga to savlaicīga diagnostika.
Rentgens joprojām ir primārā diagnostikas izvēle. Rentgens paredzēts, lai izvērtētu balansa, stājas traucējumus. Tas ļauj pamanīt gan senus, gan svaigus lūzumus, osteoporozi, disku nosēdumus, spondilofītus.
…