Fizisko aktivitāšu ieteikumi
Seniori:
Senioriem ieteicamas vidējas intensitātes fiziskās aktivitātes vismaz 150 minūtes (2 stundas 30minūtes) nedēļā vai 75 minūtes (1 stunda 15 minūtes) augstas intensitātes aerobās fiziskās aktivitātes, kuras var aizstāt ar kombinētām vidējas un augstas intensitātes aerobām fiziskām aktivitātēm;
Senioriem ieteicami dažāda veida vingrinājumi muskuļu spēkam 2 reizes nedēļā un vingrinājumi līdzsvaram 3 reizes nedēļā, kas uzlabo līdzsvaru un būtiski samazina traumatisma risku.
Uztura režīms
Pareizs uztura režīms nodrošina cilvēka organismu ar dzīvības norisēm nepieciešamajām uzturvielām, minerālvielām, vitamīniem. Ievērojot noteiktu uztura režīms, izveidojas nosacījuma reflekss un gremošanas traktā noteiktā laikā pastiprinās sekrēcija, rodas ēstgriba, barība tiek labāk sagremota un izmantota.
Veselam pieaugušam cilv. dienas uztura devu ieteicams sadalīt 4 ēdienreizēs ar 4 st. starplaiku. Ja starplaiki garāki, samazinās galvas smadzeņu garozas ierosināmība, pavājinās darbaspējas, var būt galvassāpes, stiprs izsalkums, nogurums (sakarā ar cukura samazināšanos asinīs).
Veselīgs, pilnvērtīgs un dabīgs uzturs
Dabīgi, bioloģiski dārzeņi, lauku olas, savvaļas zivis, bioloģiska gaļa, sezonālie augļie un ogas, sēklas un rieksti- tam ir jābūt veselīga uztura pamatā.
Linsēklas un čia sēklas
Plūmju un vīģu pasta
Kurkumas pasta
Trifala
Rūgtvielas ( salāti- rukola, biešu lapiņas, cigoriņš, pienenes-, kā arī medicīniskie augi- vērmele, vībotne, apiņi,)
Zaļā tēja un kafija
Optimāls ūdens daudzums
…