Ma Juaņa ( 1190- 1230) darbi Ķīnā nekad nav bijuši īpaši populāri, bet Rietumos viņu uzskata par vienu no izcilākajiem ķīniešu gleznotājiem. Iespējams, ka to var izskaidrot ar mākslinieka interesi par cilvēka jūtu pasauli nevis kosmogoniskām idejām. Gleznojuma kompozīcijā lielu daļu aizņem tukšums, kas simbolizē nedetalizēto pilnību, kas ļauj skatītājam pašam iztēloties to, ko sajūt un redz tukšumā gleznā attēlotais cilvēks.
Pirmais porcelāns tiek iegūts mūsu ēras III gs., bet masveidā porcelāna izstrādājumus sāk gatavot VII-VIII gs. Attēlā redzamā XIII gs. vāze ar savu izsmalcināto formu un filigrāno zemglazūras gleznojumu atspoguļo tā laika meistaru augsto profesionālo līmeni.
Imperatora tērps XVIII gs. darinātais imperatora zīda tērps rotāts ar zelta izšuvumu. Zīdu Ķīnā iemācās iegūt jau vairāk nekā pirms 5000 gadu. Zīda izstrādājumi vēlākā laikā vairs nebija retums, bet tiesības nēsāt tērpu ar izšūtu pūķi ar piecu pirkstu ķetnām bija tikai imperatoram.
Aizliegto pilsētu jeb Gugun uzcēla laikā no 1406. līdz 1420. gadam kā imperatora rezidenci. Tā patiesībā ir pilsēta pilsētā, kurā bez dzīvojamām ēkām ir imperatora pilis, tempļi, parki. Kompleksā ietilpst gandrīz 10 000 telpu ar dažādiem vēstures kultūras priekšmetiem, kas liecina par imperatoru dzīvi. Daudzās no ēkām šodien atrodas muzeji, kuros var apskatīt imperatora dārgumus, keramikas un bronzas darinājumus.
…