Raksturīgākie dzivnieki
Smilšu tuksnešu raksturīgākie dzivnieki:
Čūskas, putni, skorpioni un dažādi kukaiņi
Kā tie pielāgojas dzīvei tuksnešos:
Spēja pielāgoties sausiem apstākļiem var nozīmēt atšķirību starp dzīvību un nāvi dzīvniekiem un augiem, kas dzīvo tuksnesī. Daži dzīvnieki dienas karstumā aprok dziļi pazemē, guļ ēnā līdz vēlai pēcpusdienai vai agrā vakaram vai arī ir izveidojušies sāls dziedzeri, kas ļauj viņu ķermenim izdalīt sāli, bet nesvīst, tāpēc tie saglabā ūdeni. Lielākajai daļai tuksnešu ir sausa, sausa klimats ar nelielu nokrišņu daudzumu vai bez lietus, tāpēc katram dzīvajam organismam, kas tur dzīvo, ir jāatrod veids, kā pielāgoties, izdzīvot un plaukt vai nomirt.
Cilvēka nodarbošanās, dzīvesveida īpatnības un ietekme uz vidi.
Cilvēki tuksnesī nodarbojas ar lopkopību. Gobi un Arābijas pussalā notiek Aitu un govju audzēšana. Zemkopība nevar būt attīstīta, jo nav piemērota augsne.
Par spīti tam dažas vietas notiek dateļu palmu audzēšana. Vel cilvēki nodarbojas ar derīgo izrakteņu iegūšanu – Naftu, gāzi, akmeņ ogles un dažu viet pat dzelzs un varš.
Klejotāji lopkopji audzē kamieļus, kazas, aitas. Oāzēs, kur ir ūdens, audzē kokvilnu, rīsus, dateļpalmas. Savvaļā dzīvo čūskas, zirnekļi, skorpioni.
…