Sociālā darba vēsture Latvijā
1918.gadā darbību sāka latvijas Sarkanais Krusts. Šī organizācija par vienu no pamatuzdevumiem uzskatīja žēlsirdīgo māsu sagatavošanu un izglītošanu. Tādā veidā tās aktivitātes, kuras mēs šodien nosauktu par sociālā darba izpausmēm, Latvijā vēsturiski saistītas ar medicinisko darbu.
1918.gada nogalē Tautas padome pieņēma pagaidu likumu par pašvaldībām, kas lika pirmos sociālās likumdošanas pamatus. Pagaidu likums uzdeva pašvaldībām pienākumu rūpēties par sociāli apgādājamiem pēc dzīves vietām.
1918.gada decembrī tika uzsākta Sociālā departamenta izveide.
1919.gada jūlijā Sociālā departamenta darbība aptvēra tādus jautājumus kā darba aizsardzību, darba konflikti, kara invalīdu apgādība, sociālā apgādība un darba tirgus pārraudzība, utt.
1919.gada 6.martā Liepājā pie Iekšlietu ministrijas tika nodibināta Kurzemes medicīniskā pārvalde. Tās uzdevumos ietilpa tautas veselības kopšana un aizsardzība valstī. Vēlāk Kurzemes medicīniskā pārvalde tika pārveidota par Veselības departamentu.
1920.gadā Sociālo departamentu pārveidoja par Darba ministriju. Tālākā Darba ministrijas darbības laikā tika izveidota Sociālās apgādības un Pensiju nodaļa. …