Sociālās problēmas definīcija:
“Ir stāvoklis, kas ietekmē daudzus cilvēkus tādā veidā, kas tiek uzskatīti par nevēlamu, un par kuru ir pārliecība, ka kolektīva darbība var to mainīt.”
(P. B. Horton, G.K. Leslie).
Sociālas problēmas pazīmes:
Problēmas pamatā ir sociāli nevis individuāli cēloņi;
Problēmu risinājumam nepieciešama kolektīva darbība;
Problēma ietekmē ievērojamu skaitu cilvēku;
Nevēlams stāvoklis, kas pretrunā vispārpieņemtām sabiedrības vērtībām.
Izglītības institūts
Izglītības institūts - vienu no indivīda socializācijas īstenotājiem, kurš sniedz cilvēka darba dzīvei nepieciešamās zināšanas un praktiskās iemaņas, vienlaikus iepazīstinot indivīdu ar sabiedrībā dominējošo vērtību hierarhiju. Iekļaujot viņu sociālo attiecību mikro modelī, tiecas ietekmēt personības veidošanos atbilstoši valstī atzītajai ideoloģijai.
Izglītība kā sociāls institūts - sabiedrības sankcionēts organizācijas kopums, kurā realizējas dažādu veidu un līmeņu apmācība.
Izglītības sistēma orientēta uz stratēģiskāku sociālas nozīmes uzdevumu risināšanu.
Izglītība - zināšanu apguves nolūkā organizēta ilgstoša komunikācija. Nepārtraukts process, kas rit visu mūžu. Sākumā kā bērna personības veidošanās un uzvedības regulēšana. Tiek apgūtas vērtības, normas, ideāli, sabiedrībā valdošie likumi un noteikumi. Jaunībā tiek veidota noteiktas uzvedības motivācija. Pieaugušiem socializācijas procesā darbība vērsta, lai palīdzētu apgūt noteiktu iemaņu kopumu vai mainītu uzvedību. (Krieviņš V. 1997.)…