nformācija
Galvaspilsēta: Madride
Lielākās pilsētas: Madride, Barselona, Valensija
Valsts valodas: spāņu valoda, dažos reģionos – kataloņu valoda, galisiešu valoda, basku valoda
Monarhs: Huans Karloss I
Premjerministrs: Hosē Luiss Rodrigess Sapatero
Platība: 504 782 km2
Iedzīvotāju skaits: 42 717 064
Valsts himna: La Marcha Real.
Pirms 5000 gadiem Spānijas teritorijā ienāca ibēru ciltis no Ziemeļāfrikas un sajaucās ar ziemeļdaļā dzīvojošajiem ķeltiem. Tur apmetās arī feniķiešu un grieķu tirgotāji. No 2. līdz 5. gs. Spānija bija Romas impērijas daļa. Kopš 8. gs. Sākuma to iekaroja Ziemeļāfrikas arābu-berberu ciltis mauri.
Apbrīnojamas celtnes mauri būvēja lielākajās pilsētās Kordovā un Seviļā.
15. gs. beigās Spānijas karalis atbalstīja Kolumba ceļojumu uz Ameriku. Pēc Amerikas iekarošanas Spānija kļuva par bagātu zemi. 19. gs. Sākumā tā zaudēja savas kolonijas un bagātības.
Spānija ir valsts R - Eiropā, Pireneju pussalā. Šobrīd Pireneju pussalā ir 3 valstis, un pati lielākā no tām ir Spānija, kas ir 504 782 km2 liela. Otra lielākā ir Portugāle, un trešā lielākā ir Andora. Spānija robežojas ar Portugāli, Franciju, Andoru un Gibraltāru. Uz robežas starp Spāniju un Franciju atrodas Pireneju kalni. Šī kalnu grēda stiepjas no Biskajas līča līdz Vidusjūrai 435 km garumā. Spānijas Z - Biskajas līcis, R - Atlantijas okeāns, D un A Vidusjūra ,no Āfrikas šķir Gibraltāra šaurums. Spānijā ietilpst Kanāriju salas (Atlantijas okeāns) un Baleāru salas (Vidusjūrā).…