Starptautisko organizāciju iedalījums:
Starpvaldību un nevalstiskās;
Universālās un reģionālās;
Atklātās un slēgtās.
Starptautiskās organizācijas no valsts atšķiras ar to, ka valstij piemīt visas starptautisko tiesību subjektu tiesības, bet starptautiskajai organizācijai- tikai dažas- tās, ko valsts deleģējusi katrai konkrētajai organizācijai, vienojoties par to organizācijas statūtos.
Starptautiskajai organizācijai nav ne savas gribas, ne suverenitātes. *
Fiziska persona kā starptautisko tiesību subjekts
Vairākas tiesību sistēmas pie starptautisko tiesību subjektiem pieskaita arī fiziskas personas, atsaucoties uz to, ka ļoti plaša starptautisko konvenciālo tiesību joma, vispirms cilvēktiesību sfērā, reglamentē fiziskas personas statusu.
Fiziska persona un to grupas var tieši griezties attiecīgajās starptautiskās tiesas institūcijā ar prasību atjaunot tās pārkāptās tiesības. Šādas tiesas spriedums var tieši uzlikt attiecīgās konvencijas vai līguma dalībvalstij par pienākumu labot pret personu izdarīto tiesībpārkāpumu vai izmaksāt cietušajam atbilstošu kompensāciju.
Eiropas Cilvēktiesību un pamatbrīvību aizsardzības konvencijas 34.pantā teikts, ka „Tiesa var saņemt iesniegumus no jebkuras fiziskas personas”
Koncepcija par fizisku personu kā starptautisko tiesību subjektu ir diskutējama, jo fiziskai personai iespēja aizstāvēt savas tiesības bez savas pilsonības valsts aizsardzības ir ļoti ierobežotas.
…