-
Teātra izrāde "Tobago"
Manuprāt lugas galvenā problematika ir dzimtenes mīlestības un vēlmes dzīvot labklājībā sadursme, ko izjuta Kurzemes hercogistes iedzīvotāji – kurzemnieki. Daļa no viņiem tomēr izvēlējās padoties kārdinājumam un doties uz Tobago, noticot brīnišķīgajiem stāstiem. Kurzemnieki pameta dzimteni, kaut arī sirdī izjuta ilgas pēc savas zemes, bet personīgās intereses un vēlmes izrādījās stiprākas. Lugā tiek atspoguļota politisko apstākļu ietekme cilvēku dzīvēs, kā arī dzimtenes mīlestības izjūtas un personīgās vēlmes pēc laimīgas dzīves. Lai gan kurzemnieki mīlēja savu zemi, viņi bija spējīgi to pamest, dodoties laimes meklējumos uz citu zemi. Apstākļi Tabago kļuva sarežģītāki, kad dzirdētais neattaisnojās. Gandrīz visi kurzemnieķi nomira salā, jo to ietekmēja klimats, slimības, prāta zudūšana un nespēja pielāgoties no svešiem un iepriekš nezināmiem apstākļiem. Manuprāt, cilvēks nespēj ignorēt savu izcelsmi, pat cenšoties tas nav iespējams. Mums tas jāpieņem un jāsaprot, ka dzimtene ir mūsu mājas. To pierādīja situācija lugas noslēgumā, ka svešzemē mirušie kurzemnieku līķi tika nogādāti atpakaļ dzimtenē un „atdzīvojās”, vienojoties kopējā dziesmā par uzticību un slavējumu dzimtenei.
Scenogrāfika un mūzikalais noformējums, kā arī kostīmi palīdz izjūt Tobagas salu ipašu atmosfēru. Dejās un dziesmās ietver sevī Afrikaņu kultūras ipašības, palīdz saprast tēla jūtas. Apģerbs palīdz arī saprast tēla raksturu un dzīves pozīciju. Piemēram, Lilijai ir šalle un kleita, kas palidz saprast kā viņa ir sieviete, kurai patīk mode un viņa ir populāra vīriešu vidū. Viņas dziedāšanas tembrs raksturo viņu kā rotaļainu, viltīgu koķeti.
…
Teātra izrādes "Tobago" (Valdis Liepiņš) 2 prezentācijas + 2 teksti, lai veiksmīgi pastastīti visu nepieciešamo. (Problematika, īss apraksts, informācija par autoru un teātri, lomas u.t.t) “Tobāgo!” ir traģikomiska dziesmu spēle divās daļās. Lugas režisors ir Valdis Liepiņš, kurš ir dzimis 1966.gadā, mācījies Siguldas 1.vidusskolā un aktiera izglītību ieguvis Latvijas Valsts Konservatorijā. Visas savas dzīves laikā cīnījas ar depresiju un alkoholismu. Lugas autore ir Māra Zālīte. Māras Zālītes pūrā ir ļoti daudz plaši pazīstamas izrādes, kā, piemēram, “Kaupēn, mans mīļais!”, “Indriķa Hronika”, “Sfinksa”... Tobāgo!” ir luga par 1653. – 1660. gadu posmu Latvijas vēsturē, kad Kurzemes un Zemgales hercogiste ir sasniegusi augstu ekonomisko un kultūras līmeni, un nosaka gaisotni visā Eiropā. Hercogs Jēkabs gribēja iegūt ne tikai visu Eiropu.... Problemātika pastāv cilvēku uzskatos, domu sadursmēs. Arī cilvēku savstarpējās attiecības rada saspīlētību un izraisa konfliktus. Iekšējā konfliktā ir grēka apzināšanās un nemitīgie prātojumi, vai atklāt patiesību, vai arī labāk noklusēt. Personīgās vēlmes pēc „vieglas” dzīves dažkārt ir stiprākas, par sirdsapziņas pārmētumiem un morālam lietam... Scenogrāfika un mūzikalais noformējums, kā arī kostīmi palīdz izjūt Tobagas salu ipašu atmosfēru. Dejās un dziesmās ietver sevī Afrikaņu kultūras ipašības, palīdz saprast tēla jūtas. Apģerbs palīdz arī saprast tēla raksturu un dzīves pozīciju....
- Latvija, tās daba, dzejnieki, rakstnieki, politiķi, aktieri
- Teātra izrāde "Tobago"
- Viduslaiki
-
Ты можешь добавить любую работу в список пожеланий. Круто!Viduslaiki
Презентация для средней школы9
Оцененный! -
Latvija, tās daba, dzejnieki, rakstnieki, politiķi, aktieri
Презентация для средней школы54
-
Teātris Latvijā 20.gadsimta pirmajā pusē
Презентация для средней школы17
-
Sengrieķu teātra un dramaturģijas rašanās
Презентация для средней школы13
-
Teātris Latvijā 19.-20.gadsimtā
Презентация для средней школы10