Terorisms
Tulkojumā no latīņu valodas, vārds ‘’terror’’ nozīmē “bailes, šausmas”
Terorisma definīcija ASV Kodeksa XXII nodaļas 2656(f)d pantā tiek skaidrota šadi: ‘’Terorisms ir ir politiski motivēta vardarbība ar iepriekšēju nodomu, kura vērsta pret ārrindas( civiliedzīvotāji, incidenta laikā neapbruņots personāls) mērķiem un kuru veic minoritāras grupas vai slepenie aģenti, lai ietekmētu politiku. Teroristiska grupa ir jebkura grupa vai tās apakšnodaļa, kura praktizē starptautisko terorismu.’’
Terorisms
Terora akts vienmēr ir notikums, kurā piedalās vismaz trīs puses: noziedznieki, upuri un “mērķauditorija”, kas pakļauta psiholoģiskajam spiedienam. Par mērķauditoriju teroristi parasti izvēlas valdību, kuru mēģina piespiest sadarboties.
Terorisms nav iedomājams bez mūsdienu masu informācijas līdzekļiem, jo nav jēgas nogalināt vai saņemt ķīlniekus, ja par to jau nakamajā brīdī neuzzin visa pasaule.
Terorisma veidi
Ideoloģiskais terorisms - saistīts ar revolucionari noskaņotām organizacijam, kuru mērķis ir iegūt politisko varu, izraisīt iekšpolitisku vai starptautisku nestabilitāti. Šie cilvēki dzīvo un nogalina ideālu vardā.
Etniskais jeb nacionālais terorisms- virzīts uz kādas tautas neatkarības sasniegšanu, lai atdalītu kādu etnisko grupu no citas, vai gluži otradi, lai savienotu tās atkal kopā.
Sociāli-revolucionārais terorisms- radies un attīstījies samēra nesen Dienvidamerikā, mērķis ir pēkšņi, ‘’ne no kā’’ veikt socialo revolūciju.…