Visi uzņēmumi un bankas tika nacionalizētas. Mērķis bija zināms – valsts industrializācija, iegūt līdzekļus viņš plānoja ar lauksaimniecības palīdzību, tādēļ pilnīgai kontrolei, tika uzsākta zemnieku saimniecību apvienošana kolhozos. 1929. gadā sākās masveida kolektivizācija. Daudzviet sākās bads, zemniekiem tika atņemts pēdējais. 1932. gadā tika ieviesta pasu sistēma, taču zemniekiem pases nedeva. Tiem tika liegta brīva pārvietošanās bez augstākas amatpersonas atļaujas. Tomēr industrializācija virzījās uz priekšu, uzņēmumi tika apgādāti ar profesionālām iekārtām, taču labi izglītotu strādnieku pietrūka, nereti sīku bojājumu dēļ iekārtas stāvēja neizmantotas.
-----
Jau 1919. gadā tika izveidots GULAG, taču nežēlīgs terors sākās pēc 1934. gada 1.decembra kad tika nogalināts centrālās komitejas sekretārs Kirovs, Staļina konkurents. Valstī tika radīta baiļu un naida atmosfēra. Ar apcietinātajiem un viņu ģimenes locekļiem neviens nedrīkstēja uzturēt sakarus. Gan vadošajiem partijas darbiniekiem, gan armijas komandieriem, gan vienkāršajiem pilsoņiem izvirzīja dažādas apsūdzības. Apsūdzētos ar spīdzināšanu piespieda publiski atzīties par sazvērestību, spiegošanu, mēģinājumiem atjaunot kapitālismu vai citām nodarbēm.
Represiju rezultātā no Ļeņina vadītā Politbiroja locekļiem dzīvs bija palicis tikai pats Staļins. 1936. gada 5.decembrī pieņēma Staļina konstitūciju, tā bija konstitūcija uz papīra, jo tās principi netika realizēti dzīvē. Tauta dzīvoja divkosīgu dzīvi, vienu – sabiedrībai, otru – šaurā draugu un paziņu lokā.
…