Viena no svarīgākajām lietām, kura nepieciešama cilvēkam ikdienā, ir ūdens. Atsvaidzinošs ūdens malks brīdī, kad slāpst, ūdens, ko izmantojam higiēnas un saimniecības vajadzībām. Var teikt, ka kvalitatīvs ūdens pietiekošā daudzumā nodrošina cilvēkam komforta stāvokli un rada labsajūtu. Ūdens nodrošina arī svarīgāko dzīvības procesu norisi dabā.
Dzeramā ūdens mikrobioloģiskie rādītāji
Droša dzeramā ūdens apgāde iespējama, lietojot augstas kvalitātes pazemes ūdeņus un nodrošinot ūdensapgādes sistēmu optimālu ekspluatācijas režīmu. Dzeramā ūdens ieguvei lieto arī virszemes ūdeņus, piemēram, Rīgā. Pirms ūdens nokļūst sadales tīklā, tas tiek attīrīts un dezinficēts.
Ūdens, kurš paredzēts dzeršanai un ikdienas vajadzībām, nedrīkst saturēt slimību izraisošus mikrobus un citas vielas, kuras varētu kaitēt cilvēka veselībai.
Ūdens apsaimniekošana sastāv no vairākiem posmiem:
Tiesiskais posms, kurā valsts (bieži arī vairākas valstis kopā, piemēram, ES) izveido atbilstošas tiesiskās normas, kuras regulē un nosaka galvenos darbības virzienus.
Izpildes posms. Šajā stadijā darbojošās puses jau ir vairāk nekā tikai valstiskas institūcijas, jo šis posms skar visus ūdens patērētājus kopā un katru atsevišķi. Veids kādā ūdeni izmanto rūpniecības, lauksaimniecības un pašvaldības uzņēmumi ir reālā ūdens apsaimniekošana dzīvē
Kādi ir apsaimniekošanas darbības principi?
Viens no galvenaijiem apsaimniekošanas principiem ir integrēta pieeja ūdens saimniecības nozarē. Tādi jautājumi kā vide un ekonomika tiek skatīti, neatdalot tos atsevišķi vienu no otra. Līdzīga pieeja ir attiecībā uz ūdens izmantošanu, tiek ņemts vērā ūdens dabiskais riņķojums dabā.
Latvijā galvenie jautājumi ir iekļauti ūdens apsaimniekošanas likumā.
…