SECINĀJUMI
Kursa darba pētījuma ietvaros ir sasniegts izvirzītais darba mērķis, atklājot 9. maija svētku un piemiņas pasākumu diskursus ziņu portāla Delfi.lv publikācijās un lietotāju komentāros laika periodā no 2014. gada marta līdz 2017. gada aprīlim. Izmantojot Rutas Vodakas un Martina Reizīgla metodoloģiju, tka analizētas arī diskursu diskursīvās apakštēmas un to konstrukcija.
Kursa darbā ir izpildīti izvirzītie uzdevumi un rastas atbildes uz kursa darba pētnieciskajiem jautājumiem. Kā pirmais pētnieciskais jautājums tika izvirzīts: kādi diskursi ir publicētajos materiālos un lietotāju komentāros ziņu portālā Delfi.lv par 9. maija piemiņas pasākumiem Latvijā un kādas ir to tēmas? Pētījumā tika atklātas astoņas tēmas: pasākumu norise, pasākumu apmeklētāji, Rīgas Domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs, Krievija, Otrais pasaules karš, Padomju Savienība, pieredze un paaudzes. Šīs tēmas strukturē 9. maija svētkus un piemiņas pasākumus ziņu portālā Delfi.lv divos izteiktos diskursos – 64% publikāciju un lietotāju komentāru aptver 9. maija pasākumu norises diskurss un 36% - 9. maija vēsturiskā ietvara diskurss.Katra no diskursus konstruējošām tēmām tika analizēta ar diskursa vēsturiskās metodes shēmas palīdzību, konkrētajās tēmās atsedzot piecas diskursīvās stratēģijas – nodēvēšanas, apgalvošanas, argumentācijas, perspektivizācijas un intensifikācijas stratēģijas.
Atbildot uz otro pētiniecisko jautājumu - vai un kā diskursos par 9. maija svētkiem piemiņas pasākumiem atklājas nodēvēšanas, apgalvošanas, argumentācijas, perspektivizācijas un intensifikācijas stratēģijas - analizējot ar piecu diskursīvo stratēģiju jautājumu kopu un lingvisisko līdzekļu realizāciju, tika atklātas stratēģijas un apkopoti rezultāti pie katras tēmas ar DVM shēmu.
…