-
Aborts un ētika
Оцененный!
Sākšu ar to, ka, manuprāt, sievietes (īpaši gados jaunas) ir pārāk maz informētas par to, kādas varētu būt aborta sekas. Neauglība bieži tiek atklāta pēc aborta veikšanas un bieži sievietes piemeklē depresija un nožēla, sevis šaustīšana, bet iespējams, ja informētība būtu lielāka, tad sievietes kļūtu piesardzīgas un nemaz nenonāktu līdz tam brīdim, kad jānostājas krustcelēs un jānolemj pa kuru ceļu iet.
Lasot par to, cik daudz tiek veikti aborti, salīdzinājuma ar to, cik notiek dzemdības, varu secināt to, ka aborta veikšana vairs nav nekāds ārkārtējas gadījums, bet gan vienkārša seku likvidēšana. Lai cik skumji tas arī nebūtu, to var salīdzināt ar atsvabināšanos no kādas nevēlamas slimības – aizej uz procedūru, samaksā un problēmas vairāk nav.
Šo problēmu veicina arī neapstrīdams fakts, ka Latvijā nav ekonomiski labvēlīgi apstākļi bērna audzināšanai. Un daudzām sievietēm, pat negribot, ir jāizšķiras par šādu soli – abortu. Citās valstīs māmiņas tiek atbalstītas, tādēļ nemaz nerodas doma, ka varētu bērniņu nedzemdēt, jo nav jālauza galvu par to, kā nu tagad būs, kā bērnu pabarot, uzturēt, izskolot un radīt labvēlīgus apstākļus.
Esmu lasījusi par tādām sievietēm, kurām ir bijuši jau vairāk nekā 10 abortu. Vai tā būtu neuzmanības un vieglprātīga izturēšanās pret kontracepcijas līdzekļiem un savu veselību? Nē, šīm sievietēm no dabas ir tā, ka viņas var izsargāties cik un kā vēlas, bet tāpat paliek stāvoklī. …
Aborts ir diezgan izplatīta un aktuāla mūsdienu problēma, kas skar ne tikai jaunas, bet arī šajos jautājumos pieredzējušas sievietes jebkurā reproduktīvajā vecumā. Atbildība par to vai veikt vai neveikt abortu negulstas tikai uz sievietes pleciem, bet par to jādomā un risinājums jāmeklē arī vīrietim. Izšķir spontāno un mākslīgo abortu. Problēma ir mākslīgo abortu veikšana, jo, atšķirībā no mākslīgā, par tā veikšanu sieviete izšķiras pati, nevis tas notiek dabīgā ceļā, tādēļ sākumā jānoskaidro ar ko atšķiras spontānais no mākslīgā aborta. „Spontānais aborts ir grūtniecības dabīga izbeigšanās, kuru visbiežāk izraisa ģenētiski augļa defekti, kuri parasti vairāk neatkārtojas. Citi iemesli var būt mātes veselības stāvoklis un dzīvesstils vai kādi ārēji faktori. Reizēm spontānais aborts notiek neizskaidrojamu iemeslu dēļ.”[1] „Mākslīgais aborts tiek izdarīts ķirurģiski vai ķīmiski. Legāli mākslīgo abortu, pēc sievietes lūguma (tā ir Latvijā, bet citās valstīs tie ir aizliegti vai ir cits aborta veikšanas ilguma limits), drīkst izdarīt līdz 12 nedēļai, ja vien tas neapdraud grūtnieces dzīvību, bet izvarošanas vai smagu komplikāciju gadījumā, ja apdraudēta mātes vai bērna dzīvība un veselība, līdz 22 nedēļai.”[1] Sievietei, pēc tam, kad ir ieņemts bērns, ir divas iespējas- dzemdēt vai izdzēst jauno dzīvībiņu. Daudzas sievietes dažkārt pat neapzinās, ko viņas izdara šim nedzimušajam bērniņam un kādas varētu būt aborta sekas (depresija, neauglība, veselības problēmas), jo šis process nav dabīgs un tam tā dabā nav paredzēts notikt. Un tās arī ir lielākās problēmas – nezināšana, neapzināšanās un egoisms.
- Aborts
- Aborts un ētika
- Uzņēmējdarbības ētika
-
Ты можешь добавить любую работу в список пожеланий. Круто!Uzņēmējdarbības ētika
Реферат для средней школы3
-
Aborts
Реферат для средней школы1
-
Mīlestības ētika 20.gadsimta katoļu teologu skatījumā
Реферат для средней школы16
Оцененный! -
Aborts
Реферат для средней школы6
-
Ētika
Реферат для средней школы8