Mūsdienās cilvēki ir atkarīgi no elektriskās enerģijas. Visām iekārtām mums apkārt, sākot no ikdienā lietojamām sadzīves ierīcēm līdz pat dažādām sarežģītām elektroniskām ierīcēm, kas mums garantē drošību, ir nepieciešams pievadīt enerģiju.
Pašlaik īpaši populāri enerģijas avoti pārnēsājamās elektroniskajās ierīcēs ir akumulatori, jo to enerģijas krājumi ir atjaunojami. Taču arī akumulatoru darbība nav mūžīga. Dažādiem akumulatoriem to atjaunošanas ciklu skaits ir dažāds un atkarīgs no paša akumulatora veida, bet to ievērojami var ietekmēt arī pats patērētājs, ievērojot vai neievērojot ražotāja ieteiktos ekspluatācijas noteikumus.
Daudzas ražotāja rekomendācijas akumulatoru ekspluatācijā šķiet nepārliecinošas, tāpēc galvenais šī darba mērķis ir noskaidrot vai visus ražotāja ieteikumus ir nepieciešams ievērot un kuru noteikumu neievērošana visvairāk samazina akumulatora darbspēju.
Hipotēze: Ražotāja ieteikto akumulatoru ekspluatācijas noteikumi ir ar dažādu nozīmīgumu.
Darba mērķis: Noteikt, kuras no rekomendācijām būtiski ietekmē akumulatora ekspluatācijas īpašības.
Akumulators ir ierīce, kas uzkrāj enerģiju vēlākai izmantošanai. Uzlādējot notiek elektrodu vielu ķīmiskās pārvērtības. Tā kā akumulatorus var uzlādēt, tie ir atjaunojami strāvas avoti un tāpēc tos izmantot ir ekonomiski izdevīgi. Salīdzinājumam: akumulatoru var iegādāties par vidēji 4Ls, bet neuzlādējamie elementi (baterijas) maksā ap 0,50Ls. Tātad atkārtoti izmantojot akumulatoru 8 - 10 reizes tā iegāde atmaksājas un, turpinot akumulatora lietošanu, patērētājs ietaupa savus līdzekļus.…