Pašreiz diez vai kāds noliegs faktu, ka alkoholisko dzērienu lietošana sabiedrībai nodara lielu ļaunumu, rada tai daudz sāpju un posta valsti. Turklāt jautājums par to, kā atbrīvot cilvēkus no šī kaitīgā ieraduma, nebūt nav vienkāršs. Šajā sakarā tiek izteikti vispretrunīgākie padomi un ierosinājumi. Varbūt tāpēc, ka iedzīvotājiem nav īsta priekšstata par alkoholiskajiem dzērieniem un to ietekmi uz cilvēka organismu, bet ziņas, kuras viņi daudzus gadus guva no grāmatām, kinofilmām, prese, bieži ir pretrunā ar to, ko par alkoholu saka zinātne un ko mēs redzam dzīvē.
Vieni aizstāv reibinošo dzērienu kulturālu lietošanu un pat rekomendē mācīt šo „mākslu” no agras bērnības bērniem, otri iesaka dzert tikai sauso vīnus un apgalvo, ka tie ir ne vien nekaitīgi, bet pat veselīgi, trešie mēģina pierādīt, ka vislabākais ir degvīns, ja to lieto ar mēru utt.
Tāda nevienprātība dezorientē cilvēku un var radīt nepareizus secinājumus. Daudz kas vēl jānoskaidro un jāapjēdz, lai līdz galam saprastu, kādu nelabojamu ļaunumu alkohols nodara cilvēkam un sabiedrībai.
Dziļas un neatgriezeniskas pārmaiņas rodas organismā alkohola ietekmē. Šīs indes ir ļoti viltīgas. Ilgu laiku tās sevi nekādi neatklāj, un cilvēkiem liekas, ka šis reibinātājs ir viegls un patīkams, rada šķietamu jautrību un labu noskaņojumu, vārdu sakot, ir pilnīgi nekaitīgs. Un dzērieni cilvēku jau sāk saistīt, viņš labprāt ļaujas vēlmei vēl un vēlreiz apreibināties ar tiem. …