Tātad, es rakstu zinātniski pētniecisko darbu par alternatīvo enerģiju. Šī tēma ir ļoti plaša un par to ir ļoti daudz materiālu. Liela daļa cilvēces ir atkarīga no tās, jo ja tās nebūtu tad tiktu apdraudēta cilvēces eksistence. Alternatīvā enerģija ir enerģija, kura tiek iegūta no dabas resursiem. Sākot domāt par dabas resursiem, man sāka mākt šaubas vai visi dabas resursi reģenerējas (atjaunojas). Taču, sākot vākt informāciju par šo tēmu es noskaidroju, ka tas tā ir un alternatīvā enerģija nav kaitīga cilvēcei. Alternatīvā enerģija iedalās četrās daļās – saules enerģija, vēja enerģija, hidroenerģija un bioloģiskā enerģija. Visnekaitīgākā no tām ir saules un vēja enerģija, jo saule un vējš gandrīz 100% reģenerējas (atjaunojas). Taču , viskaitīgākā ir bioloģiskā enerģija, jo ja tās iegūšanas laikā notiek kaut kāda kļūme, var notikt dabas piesārņošana un rasties higiēnas problēmas. Manis izvirzītā hipotēze bija, vai alternatīvā enerģija ir kaitīga dabai un cilvēkiem , un vai alternatīvās enerģijas izmantojamie resursi kaut kad neizsīks. Mana atbilde ir gan jā, gan nē, jo šī enerģija tiek iegūta no reģenerējamiem (atjaunojamiem) dabas resursiem un tāpēc tā dabai nekaitē. Bet sākot pētīt vai alternatīvā enerģija kaitē dzīvām būtnēm, man atkal rodas divas atbildes. Skatoties uz cilvēkiem alternatīvā enerģija tiem nekaitē, bet tie drīzāk iegūst labumu no tās. Taču skatoties uz dzīvniekiem, vēja ģeneratori ir nogalinājuši daudz putnu, dažās mazajās hidroelektrostacijās nav zivju ceļi un tās netiek cauri dambim. .
Manam zinātniski pētnieciskajam darbam ir 16 lapas, 7 attēli un 2 tabulas. Manam darbam ir 5 informācijas avoti.
Darba tēma- Alternatīvā enerģija un to veidi. Motīvu rakstīt par šo tēmu es ieguvu ģeogrāfijas stundā, kad stāstīja par to kā iegūst enerģiju no saules, tas mani ļoti ieinteresēja.
Darba mērķis- Izpētīt to, vai alternatīvā enerģija kaitē dabai un cilvēkiem. Izpētīt vai tiešām alternatīvā enerģija reģenerējas tādā daudzumā lai tā neizsīktu.
Darba uzdevumi:
Iepazīties ar pieejamo literatūru par alternatīvo enerģiju un tās veidiem.
Izpētīt, to vai alternatīvās enerģijas iegūšana nekaitē dabai un cilvēkiem.
Izpētīt, to vai alternatīvās enerģijas resursi neizsīks.
Darba hipotēze- Pārsvarā alternatīvā enerģija nekaitē ne dabai, ne cilvēkiem.
Darba uzbūve- Zinātniski pētnieciskais darbs sastāv no teorētiskās un praktiskās (pētnieciskās) daļas. Teorētiskajā daļa tiek iepazīstināts ar to, kas ir alternatīvā enerģija un kā vēl iedalās alternatīvā enerģija. Un par katru no alternatīvās enerģijas veidiem tiek uzrakstīta teorija. Pētnieciskajā daļā tiek izvirzīta hipotēze un tā tiek izpētīta.
…