6. Secinājumi
Apkopojot visus datus un iegūtās zināšanas par Amatas upes iežiem, nonācu pie vairākiem secinājumiem – gar Amatas upi ir sastopami daudz nozīmīgi un unikāli ieži. Tie ir dažādi, nedominē vienveidība. Katrs ir atšķirīgs ar sev piemītošu šarmu un savdabīgumu.
Minētie objekti netiek pietiekami izmantoti tūrismā. Tiek izmantoti daži ieži, bet ir daudzi tādi ieži, kuri ir unikāli, bet netiek izmantoti tūrismā, kaut gan, uzskatu, ka vajadzētu.
Pārsvarā minētie objekti ir sezonāli – vasaras sezona. Netiek pienācīgi izmantoti pārējos gadalaikos. Nav uzsvērtas to vērtības. Maz norādes zīmju. Atsevišķos posmos ir pieejama laba infrastruktūra – takas, norādes zīmes.
Pārsvarā uzsvars tiek likts uz Amatas upi. Tiek piedāvāti braucieni pa minēto upi, bet ir ierobežojumi, upe ir braucama noteiktos mēnešos. Amata nav mierīga upe, kas ietekmē minēto objektu - iežu nekvalitatīvu apskati, vairāk ir jādomā par to, lai neapgāztos, nevis par gadu desmitiem veciem objektiem, to unikalitāti.
7. Priekšlikumi
Lai labāk iepazīstinātu apmeklētājus ar minēto objektu pievilcību, uzskatu, ka vajadzētu izstrādāt vienotu bukletu, kur apkopotu informāciju par Amatas upes iežiem. Tie ir unikāli objekti, kuri glabā senu pagātni, nevajadzētu to slēpt, bet gan lepoties ar to. Lepoties ar to, ka mūsu valstī – Latvijā ir sastopami vienreizēji iežu atsegumi. Uztaisot kopēju bukletu, vajadzētu izcelt katra ieža savdabīgumu, lai tūristiem taptu skaidrs un būtu vēlme tos apmeklēt. Bukletu varētu papildināt ar bildēm, kad tūrists ir bijis pie minētā ieža, tad viņš var atzīmēt, beigās buklets kalpo kā suvenīrs.
…