Par sava darba tēmu autore ir izvēlējusies aparteīdu Dienvidāfrikā, jo salīdzinājumā ar citiem etniskajiem konfliktiem pasaulē, šim ir pievērsta salīdzinoši maza starptautiskās sistēmas uzmanība. Tas, ka Āfrika mūsdienās pilnībā neietilpst nedz Eiropas, nedz ASV tiešajā interešu zonā, neatbrīvo starptautisko sabiedrību no pienākuma pievērst lielāku uzmanību notiekošajiem procesiem šajā pasaules kontinentā.
Lai pilnībā varētu izprast aparteīda aizsākumus, autore darba pirmajā nodaļā atspoguļos tos vēsturiskos aspektus, kas noveda Dienvidāfrikas melnādainos iedzīvotājus līdz tādai situācijai, kurā viņi paši savā zemē tika tik nežēlīgi diskriminēti. Darba otrajā daļā tiks parādītas aparteīda politikas īstenošanas detaļas, atspoguļojot melnādaino stāvokli Dienvidāfrikā. Uzmanība tiks īpaši pievērsta dažādiem valdības likumiem un kopējai likumdošanas sistēmai, ar kuras palīdzību aparteīda politika Dienvidāfrikā tika legāli īstenota.
Darba nobeigumā tiks atainots laika periods, kas uzsāka jaunās reformas, kuras noveda pie aparteīda politikas pārtraukšanas un jaunu, liberālu vēlēšanu norisi. Tāpat uzmanība darba gaitā tiks pievērsta arī starptautiskajai darbībai šajā jautājumā, uzsverot to, ka starptautiskās iejaukšanās nozīme bija ļoti svarīga, taču ne noteicošā plašās diskriminācijas pārtraukšanā.…