Katrs cilvēks ikdienā valkā apavus – cits dārgākus, cits lētākus, bet reti kurš ir aizdomājies, no kurienes tie ir cēlušies un kādu ‘’ceļu’’ gājuši cauri gadsimtiem. Katram apavu veidam ir sava izcelšanās vēsture. Vairākus gadsimtus senā vēsturē apavi kalpoja ne tikai kā kāju apaušanas līdzeklis, bet bija cieši saistīts arī ar sociālo stāvokli sabiedrībā. Pēc apaviem varēja noteikt, kurš ir dižciltīgais un turīgais, kurš ir vienkāršais iedzīvotājs un, kurš vergs un nabags.
Apavus jau sāka veidot primitīvie iedzīvotāji, jo bija spiesti apaut kājas, saskaroties ar nepateicīgo reljefu un klimata apstākļiem. Gadu gaitā tie bija mainījušies līdz pat apsurdam, liekot to valkātājam ciest sāpes un padarīja pat neiespējamu pārvietošanos. Salīdzinoši maz uzmanības tika veltīts komfortam un ērtumam, joWhen the medieval guilds controlled craftsmanship in Europe, perfection in workmanship and extravagance in style seems to have been sought in shoes rather than foot comfort and protection. apavu meistarība un izšķērdība stilā šķita svarīgāka.Among the more conspicuous oddities of style in this period was the peaked shoe or Crackow, with a toe so long that it made walking difficult if not impossible and the passage of laws to prohibit its wearing was necessary before it was discontinued. Apaviem senāk bija liela vērtība, jo tos nevarēja atļauties visi, cilvēki pat nomirstot, apavus novēlēja savai ģimenei un mīļajiem.
Darba mērķis ir izpētīt apavu dizaina izmaiņas gadsimtu gaitā, no aizvēstures līdz mūsdienām.
Veiksmīgai mērķa sasniegšanai, tika izvirzīti darba uzdevumi:
Izpētīt apavu vēsturi pasaulē un Latvijā;
Izpētīt apavu dizaina izmaiņas gadsimtu garumā;
Izpētīt apavu praktisko nozīmi un pielietojumu;
Izpētīt apavu saistību ar sociālo stāvokli.
Darba izstrādē tiek izmantoti literatūras avoti, dažādu valstu informatīvie materiāli, periodiskā literatūra, elektroniskie (interneta) resursi.…