Nobeigums
Izvirzītais mērķis tika sasniegts. Apkopojot vairāku autoru apmierinātības ar dzīvi definīcijas var secināt, ka apmierinātība ar dzīvi ir subjektīvās labklājības sastāvdaļa un ir tas, ko cilvēks sasniedza un tā situācija, kurā viņš šobrīd dzīvo. Apmierinātības pakāpe ir starppunkts starp cerēto un sasniegto, tas ir, cilvēka subjektīvs novērtējums par savu dzīvi kopumā. Lai veidotos spriedumi par apmierinātību ar dzīvi, cilvēkam ir nepieciešama kognitīvā piepūle, jo ikdienā cilvēks par to nedomā, tādēļ var uzskatīt, ka spriedumi par apmierinātību ar dzīvi parādās jautājuma laikā.
Apmierinātība ar dzīvi ir svarīgs dzīves aspekts. Ja cilvēka apmierinātības ar dzīvi līmenis ir pārāk zems, tas var izraisīt depresiju, trauksmainību un citas gan somatiskās, gan psihiskās saslimšanas. Gados vecākā vecumposmā tas ir īpaši liels apdraudējums, jo parādās vairāki jauni faktori un arī dzīves izmaiņas, kuras var negatīvi ietekmēt gados vecāko cilvēku apmierinātību ar dzīvi.
Cilvēku apmierinātību ar dzīvi var ietekmēt vairāki faktori no vairākām sfērām. Apmierinātība ar dzīvi ir atkarīga no sekojošiem faktoriem - sociāliem apstākļiem, politiskās un ekonomiskās valsts situācijas, no sava ienākumu līmeņa, personiskiem dzīves notikumiem, sociālā statusa, no saviem sasniegtiem vai nesasniegtiem mērķiem un laulības (atkarībā no vecuma). Savukārt apmierinātība ar dzīvi nav saistīta ar dzimumu, sievietes nav apmierinātākas ar dzīvi nekā vīrieši.
Iepriekš minētie faktori skar arī gados vecāko cilvēku apmierinātību ar dzīvi, taču tam klāt pievienojās vēl citi faktori.
Viens no faktoriem, kas ietekmē gados vecāko cilvēku apmierinātību ar dzīvi ir veselība. Veselība ir viens no izšķirošiem faktoriem, kas var ietekmēt gados vecāko cilvēku apmierinātību ar dzīvi. Var teikt, ka nevis tieši pati slimība vai veselības problēmas ietekmē apmierinātību ar dzīvi, bet tie blakus faktori, kuri skar citus dzīves aspektus, kuru rezultātā apmierinātība ar dzīvi, gados vecākiem cilvēkiem mazinās.
…