Atbilstoši LU asociētās profesores D. Nīmantes pētījumiem, iekļaujošās izglītības izpratne Latvijā tiek saistīta ar trīs pieejām: iekļaujošā izglītība kā speciālā izglītība, iekļaujošā izglītība kā integrācija, iekļaujošās izglītības pieeja, kur iekļaujošās izglītības subjekts ir jebkurš skolēns, iekļaujošās izglītības objekts – jebkura izglītības iestāde (Rozenfelde, 2016).
„Iekļaujošā izglītība ir tāda izglītības vide, kurā skolēni ar speciālām vajadzībām lielāko izglītības programmas daļu apgūst vispārizglītojošā klasē kopā ar vienaudžiem, kuriem nav speciālās izglītības vajadzības.” (Meijer, 2003)
Šis temats tika izvēlēts sakarā ar tā aktualitātes nozīmīgumu mūsdienās, īpaši darba autoru topošās profesijas pārstāvjiem - pedagogiem. Iekļaujošajai izglītībai ir gan priekšrocības, gan trūkumi. Mēbeles un instrumenti ir jāpielāgo konkrētiem bērniem, savukārt citiem studentiem un skolotājiem ir jāsaprot un jāpieņem katra bērna individuālās vajadzības. Tas nav viegls process nevienai no iesaistītajām pusēm.…