Tūkstošiem municipāli juridisku organizāciju administrācijas ir par mazu, lai tās nosauktu par valdībām. Šādas administrācijas nodarbojas ar ļoti lokālu jautājumu risināšanu: ielu apgaismošanu un tīrīšanu, ūdens piegādi, policijas un ugunsdzēsēju dienestu uzturēšanu. Lai to visu varētu realizēt tiek vākti vietējie nodokļi.
Valdības pamatā atrodas vēlēta padome, kurai ir neskaitāmi daudz nosaukumu. Padomei ir priekšsēdētājs vai prezidents, var būt vēlēts mērs. Šīs valdības darbinieki parasti ir vai nu ugunsdzēsēji, vai policisti utml. ierēdņi.
Vēl pastāv arī cits pilsētu pārvaldīšanas veids. Tie ir pilsētu mītiņi. Kādā noteiktā laikā visi pilsētiņas vai ciemata iedzīvotāji savācas kopā un kopīgi pieņem lēmumus. Tā ir ļoti sena tiešās demokrātijas forma. Viņi nosaka visu, kas saistīts ar budžetu un citām lietām. Funkcijas ir Loti līdzīgas kā pavalstu valdībai. Šādi notiek mazpilsētu un ciematu pārvalde.
Visa ASV valdību struktūra sastāv no ļoti sīkām daļām. ASV Konsesa birojs (komercijas departamenta sastāvdaļa) ir saskaitījusi, ka ASV ir vismaz 78 218 vietējas valdības. Šis skaitlis sastāv netikai no jau minētajām administrācijām, bet tur ir iekļautas arī skolu un speciāl apgabalu aparātus.
ASV daudzās valdības var ieviest dzīvē ļoti daudzus uzdevumus. Visas valdības darbojas tikai un vienīgi ASV pilsoņu labā. Tās palīdz atrasināt viņu ikdienas problēmas.
SECINĀJUMI
ASV pastāvot tik ilgu laiku, ir veikti vairāki attīstības posmi. Tos nevar nosaukt par neveiksmīgiem, bet kļūdas ir pieļautas un, manuprāt, nākotnē nekas nemainīsies.
1. Visos attīstības posmos vērojams valdības kontroles trūkums.
2. ASV sastāv no vairākām „pavalstīm”, kurās darbojās daži atsevišķi likumi, bet tomēr tās ir cieši saistītas.
…