Atkarības cilvēkiem ir ļoti dažādas, visas pat nav iespējams uzskaitīt – tās sākas no tādām ikdienišķām lietām, kā kafijas dzeršana un televizora skatīšanās, un beidzas ar narkotisko vielu lietošanu. Es varu ar sevi lepoties un droši teikt, ka man nav nekādas atkarības, vismaz ar ļaunu raksturu nē. Manuprāt, visbiežāk sastopamā atkarība, kura ir ļoti izplatīta arī jauniešu vidū, ir alkoholisms. Savā referātā aprakstīšu tā aizsākumu, pazīmes, sekas un arī ārstēšanu. Kā arī nedaudz izklāstīšu ar alkohola lietošanu skolēnu vidū. Dzīvojot Neretā un ejot cauri pagastam, nereti nākas redzēt alkohola varā esošus cilvēkus, tai skaitā, arī bērnus. Viņu uzvedība var būt neprognozējama un arī nepieklājīga, tāpēc cenšos no tādiem cilvēkiem izvairīties. Šī, iespējams, ir vienīgā lieta, kāpēc man nevajadzētu lepoties ar Neretu. Taču es ceru, ka situācija mainīsies. Ir jāapzinās pati problēma, šajā gadījumā – alkoholisms -, un tikai tad tā ir jāsāk risināt.
Kas ir atkarība? Atkarība ir primāra, hroniska un progresējoša slimība, kas grauj ne tikai cilvēka fizisko un psihisko veselību, bet arī personību kopumā, ietekmē viņa sociālo statusu un palielina mirstības risku. Atkarība ir nepārvarama tieksme pastāvīgi un atkārtoti lietot vielas un darīt lietas, kas izraisa patīkamas sajūtas. Atkarības ir ļoti daudz un dažādas, tās spēj radīt milzīgas problēmas gan pašiem atkarīgajiem, gan apkārtējiem. Atkarībām izšķir 7 dažādus veidus. Tie ir:
1. Vielu atkarība
Vielu atkarība ir atkarība no tādām vielām kā, piemēram, alkohols, narkotikas, kurām ir daudz veidu, un cigaretes.
2. Alkohola atkarība
Atkarību no alkohola visbiežāk apzīmē ar jēdzienu „alkoholisms”. Tāpat kā jebkura cita atkarība, alkoholisms ir slimība.…