Atmosfēras sastāvs ir nosacīti nemainīgs. Atmosfēru veidojošās gāzes, ūdens tvaiki un putekļi atrodas nepārtrauktā vielu apritē starp dažādām vidēm (augsne, ūdens, gaiss, dzīvie organismi). Atmosfēras sastāvs nosaka nozīmīgākos klimatu veidojošos faktorus- mitrumu, temperatūru un spiedienu.
Pašreizējā vides aizsardzības politika ir virzīta uz to, lai enerģētikā un rūpniecībā rastos pēc iespējas mazāk izmešu un atkritumu. Galvenie līdzekļi vides piesārņošanas ierobežošanai ir likumdošanas un ekonomisko sviru, piemēram, dabas resursu nodokļa, izmantošana, kā arī videi nekaitīgāku ražošanas procesu attīstīšana (videi nekaitīgāka kurināmā izmantošana, modernu tehnoloģiju ieviešana). Diemžēl pašlaik daudzu vides aizsardzības tehnisko pasākumu īstenošana var izrādīties ļoti dārga, apdraudot attiecīgās nozares konkurētspēju.
Piesārņojošās vielas atmosfērā nokļūst dabisku un cilvēku radītu procesu rezultātā. Daudzas vielas jau ļoti mazā koncentrācijā var ietekmēt dzīvības norises, kā arī apdraudēt cilvēku veselību.
Mūsu mērķis ir iepazīstināt lasītājus ar potenciālajiem draudiem, kas var rasties atmosfēras piesārņošanas rezultātā, ja dzīvosim kā līdz šim un kā risināt šīs problēmas. …