Kā jau minēts ievada daļā šī pētījuma uzdevums ir noskaidrot, - kas nosaka kontaktu veidošanos mūsu grupā, tas nozīmē, ka pētījuma izlasi veidoja Latvijas Lauksaimniecības universitātes Ekonomikas fakultātes I. kursa 1. grupas 29 studenti.
Pamata metode, ko izmantojām šajā darbā bija anketēšana. Tā ir kvantitatīvā pētīšanas metode. Šo metodi izvēlējāmies tāpēc, ka, mūsuprāt, tā ļauj skaidrāk saprast un apvienot atbildes. Izmantojot šo metodi, nevienam nevarēja rasties neskaidrības par respondenta atbildi. Anketā tika iekļauti 11 jautājumi par to, kā nauda ietekmē kontaktēšanos, kādam jāizskatās cilvēkam, lai pieietu klāt un uzsāktu sarunu, un vai vispār tam ir nozīme, kā arī citi tamlīdzīgi jautājumi.
Trijos no anketas jautājumiem tika piedāvāta "atvērtā" atbildes forma, savukārt pārējos astoņos jautājumos piedāvājām izdomātas atbildes. Mūsuprāt, slēgtā atbilžu forma bija ļoti pieņemama gan respondentiem, gan mums. Nevienam nebija "jālauza galva" kā labāk vai precīzāk atbildēt, atlika piekrist vienai no dotajām atbildēm un apvilkt to.
Tika izdalītas 29 anketas un visas tika aizpildītas, un atdotas atpakaļ. Tas liecina tikai par to, ka grupas biedri ir ļoti atsaucīgi un viņiem mūsu pētījuma tēma ieinteresēja.
Runājot par ieguldīto darbu un laiku, jāsaka, ka "nebija tik traki". Darbs, protams, tika ieguldīts liels, bet laika ziņā, tas nebija ilgi. Starpbrīdī izdalījām anketas un stundas laikā visas tika atgrieztas atpakaļ. Tad vienojāmies par to, kas apkopos rezultātus, kas aprakstīs pētījuma veikšanas gaitu, kas dziļāk pētīs teorijas jautājumus. Sākās nopietns un pamatīgs darbs.
…