SECINĀJUMI
1. Audzināšanas ideāls katram cilvēkam ir atšķirīgs, tas ir atkarīgs no pašas personas uzaugšanas un pieņemtajām vērtībām .
2. Audzināšana ir mērķtiecīgs process, kuru ietekmē dažādi iekšējie (garīgā pasaule) un ārējie apstākļi (socializācija, sabiedrība, dzīve, u.c.).
3. Bērni ļoti ātri ietekmējas no apkārtējiem, tāpēc viņus nepieciešams uzraudzīt, jo katrai ģimenei audzināšanā ir citas vērtības un uzskati, kas viņuprāt ir nozīmīkāki un pēc kuriem tiek audzināta jaunā paaudze.
4. Audzināšanas sastāvdaļa ir disciplīna, tā ir organizētība un krietnums, kas iemāca lietas novest līdz galam. Tā ir sava veida mācīšana un mācīšanās, viens otru papildinot.
5. Ideālā audzināšana ir pieredzes pārmantošana, ko jebkurš cilvēks var nodot blakus esošajam cilvēkam, respektīvi, vecāki – bērniem, bērni – draugiem, utt.
6. No baznīcas audzināšanas laikiem idealā audzināšanā ir saglabājušās vērtības kā cieņa, pieklājība, attieksme, labestība un čaklums, tas pierāda, ka pēc autores domām, ideālā audzināšana pastāv.
7. Audzinošo personu uzdevums ir pievērst pietiekamu uzmanību un iesaistīties bērna augšanas procesā tā, lai bērns izaugtu par spēcīgu individualitāti.
8. Autore atbalsta antīkās sabiedrības domātaja Dēmokrita ideju par trīs dāvanām! …