Jau kopš neatminamiem laikiem cilvēks ir centies ar augiem padarīt mājīgu savu dzīvesvietu. Mēs vienmēr vēlamies, lai birojos, veikalos, slimnīcās, skolās, u.c .telpās būtu funkcionāli un interjeram atbilstoši augi un to kompozīcijas. Dzīvu augu klātbūtnē kļūstam priecīgāki, atpūšamies un uzkrājam spēkus.
Tas ir apbrīnojami, kādu iespaidu atstāj ziedi, reizēm pat šķietami necili. Interjerā var izmantot gleznas, gobelēnus, skulptūriņas un citus mākslas priekšmetus, bet – tie kādam var patikt vai nepatikt, vai atstāt vienaldzīgu.
Galu galā, ciemiņš var tos pat nepamanīt, un mēs paši ikdienā aprodam tā, ka pārstājam ievērot – jo īpaši darbavietā, kur pavadām dienas lielāko daļu. Taču tā nekad nenotiek ar telpas zaļo rotu – ziediem, ziedu kompozīcijām un sevišķi – ar telpaugiem. Tie ir dzīvi, vienmēr par sevi atgādina – ar kādu jaunu lapiņu vai ziedpumpuru, kas teju atvērsies, vai ar nodzeltējušu zaru…
Savā darbā es apskatīšu gan telpaugu novietojumu un piemērotību interjeram, gan arī to kopšanu un saglabāšanu, jo svarīgi ir ne tikai izvēlēties augus un ziedus piemērotus savam interjeram, bet arī tos pareizi kopt. …