Secinājums
Veicot novērojumus par sastopamiem ķērpju veidiem Kūrmājas prospektā un skaitot automašīnas, secināju, ka Kūrmājas prospektā vide ir ļoti piesārņota. No ķērpju veidiem visvairāk novērojām kreves ķērpjus. Procentuāli aprēķinot kreves ķērpju daudzumu šajā teritorijā ieguvu, ka tie apņem 79,3% Kūrmājas prospektā augošos kokus. Tā tad tas nozīmē, ka vide šajā teritorijā ir ļoti piesārņota. Gaisa piesārņojumu visvairāk rada automašīnu izplūdes gāzes. No izplūdes gāzēm gaisā nokļūst tādas kaitīgās vielas, kā slāpekļa oksīdi, oglekļa oksīdi, ogļūdeņraži, tvana gāze, kvēpi un cietās daļiņas, sēra dioksīds, benzols un svins.
Katrs no mums var rīkoties un mainīt savus paradumus, lai mazinātu gaisa piesārņojumu:
Mēs varam izvēlēties videi draudzīgākus ceļošanas veidus, izmantojot sabiedrisko transportu. Mazāk automašīnu nozīmē mazāku gaisa piesārņojumu. Cilvēki bieži izmanto katrs savu automašīnu, tādā veidā radot sastrēgumus un būtiski palielinot automašīnu radīto izplūdes gāzu apjomu.
Ikdienas gaitās mēs varam doties kājām vai braukt ar velosipēdu. Tas ne tikai palīdzēs samazināt gaisa piesārņojumu, bet arī nāks par labu veselībai.
Lai samazinātu gaisa piesārņojumu, katrai valstij vajadzētu izstrādāt rīcības plānu, kā to izdarīt. Latvijai pagaidām šāda plāna nav, tomēr citviet Eiropas Savienībā tiek atbalstīta veloceliņu izbūve; finansiāli atbalstīts sabiedriskais transports, kas darbojas, izmantojot elektroenerģiju, tādā veidā nepiesārņojot gaisu un neizdalot izplūdes gāzes; noteikti nozīmīgi smagā un vieglā transporta ierobežojumi pilsētu centrālajā daļā, praktizēti pilnīgi satiksmes aizliegumi, veidotas gājēju ielas un dienas bez auto. Tāpat arī, izsniedzot atļauju būvēt kādu jaunu objektu, tiek ņemta vērā gaisa piesārņojuma ietekme uz iedzīvotāju veselību, utt.
…