3. Īpaši bīstamas ir slimības, kas saistītas ar saindēšanos ar ēdienu (šigelloze, salmonelloze), jo sākotnēji, iespējams, pat nepamanām, ka kaut kas nav kārtībā (pazīmes ir vēdera krampji, nelabums, vemšana, drudzis – notiek organisma dehidrācija), un sekas var būt letālas. Tās ļoti var ietekmēt cilvēkus ar vāju imunitāti, bērnus, vecus cilvēkus, grūtnieces un viņu augļus.
4. Baktērijas piedalās arī tabakas žāvēšanas procesā, tas ir nozīmīgi, jo cilvēki arvien biežāk sirgst ar kaitēm, ko izraisa smēķēšana, pie tam viņi bojā veselību ne tikai sev, bet arī apkārtējiem, jo apkārtējiem gribot negribot nākas ieelpot smēķētāja izelpotos dūmus ekosistēmā izdalās dažādas indīgas vielas.
Secinājumi
Ir divu veidu baktērijas - labvēlīgas, kas palīdz uzturēt dzīvnieku un augu imunitāti, rada labvēlīgus apstākļus dažādu nepieciešamu procesu norisei, izstrādā pretvielas, un tādas, kas gluži pretēji ir nelabvēlīgas (patogēnās) un var nodarīt lielus kaitējumus dzīvajiem organismiem. Ir gan daudz labvēlīgu, gan nelabvēlīgu procesu, kuros baktērijas piedalās un bez tām, mūsu dzīve krietni vien sarežģītos.
…