Mēs dzīvojam ļoti attīstītā laikmetā. Ik pa brīdim parādās ar vien jauni zinātniskie izgudrojumi, ar vienas jaunas tehnikas, ar vien jauni izaicinājumi. Jaunais nomaina veco, bet kā ir ar cilvēka vērtību sistēmu? Ja agrāk nauda bija tikai sekundārais līdzeklis (protams, ne vienmēr), tad kādu lomu viņa ieņem tagad? Vai tiešām nauda ir ņēmusi virsroku? To es nevēlētos apgalvot, tomēr jāatzīst, ka naudai mūsu dzīvē ir liela nozīme. Bet, kas ar naudu ir visciešākā saistībā? Protams, ka bankas.
Šī tēma mani uzrunāja, jo mēs ikdienas sastopamies ar bankām, veicam maksājumus, noguldām naudu, saņemam kredītus; veicam dažādas manipulācijas ar naudu. Tomēr rodas jautājums: vai lielākā daļa sabiedrības maz apzinās, kā banka strādā, kāpēc viņa izsniedz kredītus, kāds viņai no tā labums, kāda ir nozīme bankām mūsu valstī un kas būtu, ja bankas nebūtu? Nenoliegšu, arī es neesmu pilnībā informēta par bankas darbības principiem, tādēļ arī mans mērķis bija izzināt tos.
Vēl viens faktors, kas lika pievērties tieši šai tēmai, bija augošā inflācija mūsu valstī. Vēlējos uzzināt, cik liela saistība ar inflācijas pieaugumu ir bankām, kā arī nesen ieviestā valdības pretinflācijas plāna ietekme un bankām un to kreditēšanas funkciju. Šie aspekti pašreiz ir ļoti aktuāli, tādēļ ar lielu interesi centīšos izzināt, vai tiešām bankas ir kļuvušas apzinīgas un rūpīgi izsver, kam dot kredītu un kam nē.…