SECINĀJUMI
Liela nozīme bērna statusa noteikšanā ir bērna tēvam. Ja māte ir stājusies laulībā ar tēvu, tad nekādu problēmu nav, bet ja nē, tad ļoti liela nozīme ir paternitātes noteikšanai.
Paternitātes atzīšana notiek bērna tēvam un mātei rakstot kopīgu personisku pieteikumu. Tātad, ja māte nepiekrīt rakstīt šo iesniegumu, tas var radīt šķēršļus brīvprātīgai paternitātes atzīšanai, tā pat, nepiekrist paternitātes atzīšanai var bērna tēvs. Ja bērns sasniedzis divpadsmit gadu vecumu, arī viņš var apstrīdēt paternitātes brīvprātīgo atzīšanu.
Savukārt brīvprātīgas paternitātes atzīšana var notikt reģistrējot bērna dzimšanu. Ja netiek radīti šķēršļi paternitātes noteikšanai, tad reģistrējot bērnu bērnam tiek noteikti abi vecāki.
Svarīgi ir arī, lai noteiktam to personu lokam, kuru tiesības ar paternitātes atzīšanu varētu būt aizskartas, būtu iespējas apstrīdēt brīvprātīgās paternitātes atzīšanu, zinot to, ka vīrietis nav bērna bioloģiskais tēvs. Ja vīrietim ir bērni gan laulībā gan ārlaulībā, bērniem ir tiesības zināt savu tēvu un saņemt no viņa gan finansiālu gan cita veida atbalstu.
…