9. Par darba drošību cehā.
Darba drošības pasākumus kā arī ražošanas procesus cehā jāveic saskaņā ar Latvijas Republikas “Darba Aizsardzības Likumu” un ar to saistītiem dokumentiem, kuri reglamentē pasākumus darba drošības nodrošināšanai speciālos gadījumos (trokšņainā vidē; strādājot ar agresīvām, toksiskām u.t.t. vielām; strādājot ar mehāniskām iekārtām u.t.t.).
Mūsu ražošanas gadījumā īpaši aktuālie ir sekojošie pasākumi:
• aizsardzība pret troksni, kura ir aprakstīta darba 8. nodaļā;
• drošības nodrošināšana strādājot ar mehāniskām iekārtām (mūsu gadījumā ar konveijeriem, vibropresi un pakošanas iekārtu);
• drošības nodrošināšana strādājot ar pacelšanas mehānismiem (mūsu gadījumā autoiekrāveju un mini-krānu).
Pirmkārt, katram strādniekam pirms darba uzsākšanas (pēc pieņemšanas darbā) ir jānoklausās darba drošības instruktāža. Darba devējs nodrošina, lai ikviens nodarbinātais saņemtu instruktāžu un tiktu apmācīts darba aizsardzības jomā, kas tieši attiecas uz viņa darba vietu un darba veikšanu. Šādu instruktāžu veic, uzsākot darbu, mainoties darba raksturam vai darba apstākļiem, ieviešot jaunu vai mainot iepriekšējo darba aprīkojumu un ieviešot jaunu tehnoloģiju. Nodarbināto instruktāžu pielāgo darba vides riska pārmaiņām un periodiski atkārto.
Visas ceha bīstamas zonas jāaprīko ar brīdinājuma zīmēm saskaņā ar MK noteikumiem Nr. 400 “Darba aizsardzības prasības drošības zīmju lietošanā” : mūsu ceha gadījumā īpaši aktuāli ir atzīmēt vietas, kur strādnieks var saskarties ar kustīgiem iekārtu mehānismiem (pie vibropreses un pakošanas iekārtas, kā arī pie konveijeriem) , brīdināt strādniekus par aizsarglīdzekļu lietošanas nepieciešamību, kā arī par kravu pacelšanas iekārtu tuvumu un transporta kustību cehā.
…