Bezpajumtnieki ir cilvēki, kuriem nav kur palikt. Vārds "bezpajumtnieki" ietver arī cilvēkus, kas nakšņo siltināšanas centros, bezpajumtnieku patversmēs vai pamestās ēkās, garāžās vai citās vietās, kas nav paredzētas cilvēku dzīvošanai. Bezpajumtniecība rodas daudzu iemeslu dēļ. Tā var rasties, ja cilvēki vai mājsaimniecības nespēj iegādāties un/vai uzturēt mājokli, ko tie var atļauties. Starptautisko cilcēktiesību tiesību aktos ir iekļautas tiesības uz mājokli.(https://lv.alegsaonline.com/art/44893)
Zinātniskajos rakstos un normatīvajos aktos šie cilvēki tiek dēvēti par bezpajumtniekiem. Jūs varat dzirdēt dažādus vārdus bezpajumtniecības un bezpajumtnieku apzīmēšanai. (https://lv.alegsaonline.com/art/27666).
Katram esošam bezpajumtniekam kādreiz ir bijusi sava dzīves vieta, diemžēl dažādu iemeslu dēļ cilvēki zaudē savu mājokli un tā ir problēma! Tā kļūst ne tikai par personisko problēmu, bet arī par sociālo problēmu. Šādi cilvēki pazūd no saviem mājokļiem, bet nepazūd no sabiedrības, viņi ir un paliek mūsu sabiedrības daļa. Ikvienam Latvijas pilsonim ir vienlīdzīgas tiesības uz darbu (Darba likums, 2002).
Bezpajumtniecība vai mājokļa nestabilitāte ir daudz plašāks jēdziens nekā tikai redzama bezpajumtniecība vai jumta trūkums.
…