Daudzi no mums apjauš kāda varētu būt terapētiskā lasīšana. Mēs atradām veidu kā pieslēgties aprakstītajai pasaulei lapās no labām grāmatām un dzīvot ar to saskaņā. Mēs bieži aizveram grāmatas vāku, ja tā satur jaunas atklāsmes un idejas. Biblioterapijas mērķis ir palīdzēt jauniešiem uzveikt emocionālo nemieru, kas ir saistīts ar patiesās dzīves problēmām, dodot lasītājam lasīt par tādu tematu. Šis stāsts var kalpot kā tramplīns diskutēšanai un iespējams atrisinājuma dilemmai. Tādā veidā pieaugušais nodrošinās ar padomu, lēmumā par personīgu krīzi, cauri izmantojot tieši lasīšanu un atbilstošās aktivitātes pildīšanu.
2.
Bibliotēkas datubāze rada parastu kursu ar grāmatu, nolūkam nomierināt katra pacienta atsevišķās slimības. Uzdevums ir izārstēt pacientu izmantojot grāmatu, kas kalpos kā iedvesma kļūt labākam, vai vismaz uzmundrinājums viņam. Eksperimentālā programma ir valdības finansēta, vietējās varas veselības institūcijas un bibliotēkas labdarība.
Katrīna Morisa, Kirklesas bibliotekāre un programmas organizētāja saka, ka programma nav domāta cilvēkiem ar iedzimtām psihiskām traumām , bet gan cilvēkiem, kuriem ir traucējumu un depresija, vai vieglu nemieru.
„Strādājot bibliotēkā, es ļoti bieži satieku cilvēkus, kuri atzīst, ka grāmatu lasīšana viņus uzmundrinājusi, „ Morisa stāsta. „Kādu dienu ienāca kāds cilvēks un teica „Man tiešām šī grāmata patika, jo tā bija par kādu, kuram klājas vēl ļaunāk kā man.” Bibliotrapijas ideja ir runāt ar cilvēkiem, uzzināt precīzāk kādas lietas viņiem tieši patīk lasīt, kādēļ viņi ir stresaini vai slimi, un tad piedāvāt viņiem individuālu grāmatu sarakstu.
Kamēr Britu programma ir celmlauze šinī ziņā, biblioterapijas jēdziens cittautu nekas jauns. Jūs varat atgriezties atpakaļ Senajā Grieķijā, kur vārdi „Medicīna dvēselei” bija rakstīta virs durvīm Tēbas bibliotēkā. Un grieķi , slaveni ar savām traģēdijām, patiešām zināja kā vīt intrigas priekš maksimālās terapētiskās ietekmes. …