Jēdzieni brīvība un vienlīdzība ļoti bieži ir tikuši apspriesti politikas filosofijā un ļoti bieži uz šo jēdzienu bāzes ir veidotas dažādas politiskās ideoloģijas. Debatēs par šo jēdzienu savstarpējām attiecībām parasti šie abi jēdzieni tiek pretnostatīti un tiek meklēti pamatojumi viena vai otra jēdziena pārākumam. Brīvība un vienlīdzība ir jēdzieni, kuri atstājuši nozīmīgu iespaidu uz dažādu politisko sistēmu veidošanos un laika gaitā pārsvars ir bijis kā viena tā otra jēdziena aizstāvjiem. Vēstures gaitā, tāpat ir bijuši mēģinājumi šos jēdzienus nepretnostatīt, bet gan censties rast kompromisu un veidot jaunu izpratni par šo jēdzienu jēgu.
Savā darbā centīšos apskatīt trīs autoru viedokļus attiecībā uz brībības un vienlīdzības jēdzienu savstarpējām attiecībām. Atzīstot, ka mūsdienu politiskajā filosofijā pastāv ļoti daudzi autori, kuri savos darbos ir apsprieduši šo jēdzienu savstarpējās attiecības, savā darbā izvēlējos trīs autorus, kuru viedokļi par brīvības un vienlīdzības savstarpējām attiecībām nav tik plaši apskatīti. Apskatot atsevišķus autorus, centīšos izsekot šo autoru domu gājienam citos jautājumos un attiecināt to uz brīvības un vienlīdzības savstarpējām attiecībām.
Kā pirmais autors tiks apskatīts Platons (Plato), kurš pārstāvēs antīko politisko domu. Darbā tiks sniegts neliels ievads Platona uzskatos par pareizu valsts uzbūvi un kādu nozīmi tajā Platons velta brīvībai un vienlīdzībai. …