Secinājumi
Izanalizējot materiālu īpašības varētu secināt, ka būvmatriāliem ir dažādas īpašības, bet dāžus materiālus izmanto vienā un ta pašā celtniecības nozarē. Piemērām:
1. Mūrēšana. No visiem būvizstrādājumiem, kuri bija izmantoti laboratorijas darba gaitā, mūrēšanai izmanto keramzītbetonu, silikātķieģēļus, keramisko ķieģelus. Izanalizējot viņu īpašības varētu secināt ka visizdevīgākais būvmateriāls ir keramzītbetons, jo viņa massa ir mazākā pie vienāda tilpuma, nekā silikātķieģelim un keramiskajam ķieģelim. Tas nozīmē ka šī īpašība, samazina slodzi uz būves nesošām konstrukcijām. Pie tam keramzītbetonam ir labas stiprības īpašības kas dod viņam spēju izmantošanai arī nesošas konstrukcijās (sienās).
2. Siltināšana. No visiem būvizstrādājumiem, kuri bija izmantoti laboratorijas darba gaitā, siltināšanai izmanto putustiklu un minerālvati. Izanalizējot viņu īpašības varētu secināt ka pie vienādas massas, tilpums minerālvatei ir lielāks 11 reizēs nekā putustiklam. Tas nozīme ka ar minerālvati varētu siltināt lielāku laukumu (platumu) nekā ar putustiklu. Bet putustiklam ir lielāks blīvums, kas nozīme ka viņam ir mazāks siltumvadības koeficients. Bet sakarā ar to ka putustikla ražošana nav tik izplatīta nekā minerālvatei, tad putustikls ir diezgan dārgs materiāls.
3. Ceļa seguma izbūve. No visiem būvizstrādājumiem, kuri bija izmantoti laboratorijas darba gaitā, ceļa seguma izbūvei izmanto bruģa betonu. Sakarā ar to ka viņam ir liels blīvums, tas nozīme ka viņš dilumizturīgs.
…