Apskatot ieprekšējā gadsimta statistiku, tika secināt,ka vairāk nekā trešdala avāriju būvniecība tika izraisīta būvnieku un montaznieku vainas dēļ.
Laika gaitā eksplotējot dažadām funkcījam paredzetas ēkas,apsekotāju kļūdas vairākos gadījumos ir konstrukciju pārslodze un samitrinašana, kas bieži vien tiek izraisītas bojātas jumta konstrukciju dēļ, ūdens noteksistēmas bojājumu dēļ, konstrukciju materiālu nepietiekamas stiprības dēļ, apslēpta brāķa un citu iemeslu dēļ. Taču avārijas būvniecībā reti kad tiek izraisītas viena iemesla dēļ – vairākos gadijumos vienā vietā un laikā sakrājas vairāki liktenīgi faktori reize.Vairums šo jautājumu ir tieši saistīti ar konstrukcīju slikta ārēja stavokļa pāzīmem, kas tiek sakatāmi ar neapbruņotu aci.
Šajā darbā tiks apskatīti kolonnnu un stabu avāriju izraisošās kļūdas un iemesli, ka arī iespējami pastiprināšanas veidi, neaizskarot konstrukciju estētiskā veidola atjaunošanu un kosmetikā remonta tehnoloģijas.
Ārpus šā darba palika mērinstrumentu kontroles jautājumi, konstrukciju pārbaudes aprēķīni un pārbaudes rezultātu analīzes, kuriem nepieciešama speciāla apparatūra, zināmas prieksziāšanas un darba pieredze.
Konstrukciju slikta stāvokļa pazīmes ir ļoti daudzveidīgas un to detalizēts apraksts var aizņemt daudz laika, pie tam tie bieži vien pastāv vairākās kombinācijās. Pietiekosi nosaukt visvairāk izplatītākās, kas tik nosauktas zemāk.
2. Bojāšanas iemesli
Konstrukciju bojāšanas iemesli var būt kopējie visai konstukcijai, gan atsķirties, atkarība no kostrukcijas materiāla.
Vispirms apskatīsim dzelzsbetona kolonnu bojāšanas iemeslus:
nepietiekama betona stiprība: betona stiprība ir atkarīga ne tikai no ta sastāva un pagatavosanas tehnoloģijas, bet arī no noblīvēšanas kvalitātes. Pie sliktās blīvesanas betona stiprība var samazinaties 2 reizes un vairāk. Slikti sablīvētam betonam ir daudz poru, kas pazemina betona stiprību, ūdenscaurlaidību un salizturību, tas nevar pasargāt stiegrojumu no korozijas.bieži vien sis defekts ir iemesls konstrukciju un eku avarijas stāvoklim;…