Lai attīrītu izmešu gāzes no slāpekļa oksīdiem izmanto daudzas metodes no tam var minēt tādas kā:
1.Augst temperatūras katalītiska slāpekļa oksīdu reducēšana;
2. Selektīva katalītiska slāpekļa oksīdu reducēšana;
3.Slāpekļa oksīdu heterogeno reducētāju sadalīšanos;
1. Augst temperatūras katalītiska slāpekļa oksīdu reducēšana.
Process notiek nito gāzēm kontāktejotie ar reducētāj gāzēm uz katalizatora virsmas. Kā katalizatoru izmanto metālus, kuri ir mazāk efektīvāki, bet tiem ir stabili sastāvi ekspluatācijas laikā: niķelis, hroms, varš, zinks, vanādijs, cerijs un citi elementi. Lai paaugstinātu kontakta virsmu metālu pārklājumos uzliek vai nu uz porainiem, vai nu uz neporainiem materiāliem, tādiem kā( keramika, alumīnija oksīds, silika gēls, metāliskas lentes un citi), vis dažādākas formas.
Kā reducētājus izmanto:
1.Metānu;
2.Dabas gāzi;
3.Koksa gāzi;
4.Naftas gāzi;
5.Oglekļa oksīdu;
6.Ūdeņradi;
7.Slāpekļa-ūdeņraža maisījumu.
Nitro gāzes sildīšanu un reducēšanu var īstenot samaisot to ar reducētāj gāzēm un izveidojoša maisījumā uz sadegšanu uz katalizatorā slāņa virsmas. Praktīkā parasti kā reducētāj gāzi izmanto dabas gāzi, zemas cenas un pieejamības dēļ. Neskatoties uz to kā visi slāpekļa oksīdu reducēšanas procesi ir eksotermiski, reakcijas maisījumā uzsildīšana notiek uz reducētājā ar skābekli reakcijas reiķīna, tāpēc kā pēdējas reakcijas dalībnieka nitro gāzes saturs ir daudz reizes lielāks nekā slāpekļa oksīdu koncentrācija. Reducēšanas procesā gāzes temperatūra ļoti ātri paaugstinās līdz 700oC un vairāk, tāpēc ir nepieciešamība izmantoto termoizturīgus katalizatorus vai reducētājus ar aizdegšanos zemās temperatūras vai arī taisīt abstradāmo gāzes plūsmas vairāk pakāpju kontaktēšanos ar starp atdzesēšanu.
Izmešu gāzes izmantojamas tehnoloģiskas shēmas atšķīrās pamatā tikai ar siltuma pievadīšanas paņēmieniem pie abstradamam gāzu plūsmām un izmantotiem katalizatoriem un to enerģētiska potenciāla utilizācijas paņēmieniem jau neitralizētam gāzēm. …