Sākšu ar to, ka šo darba tēmu izvēlējos, lai izprastu Cilvēktiesību Biroja darbību, tā kompetenci un statusu. Ļoti daudz cilvēki nāk ar saviem jautājumiem un lūgumiem , lai Cilvēktiesību Birojs viņiem palīdzētu un atrisinātu radušās problēmas.
Caurskatīšu Latvijas Republikas Cilvēktiesību Biroja likumu un pamatojoties uz tā darbību izvirzīšu secinājumus par tā darbību. Esmu apmierināta ar caurskatīto materiālu klāstu un mans darba mērķis ir iepazīties ar šī Cilvēktiesību Biroja darbību.
VALSTS CILVĒKTIESĪBU BIROJS
1990. Gada maijā, Latvijai pievienojoties vairāk nekā 50 starptautiskajiem līgumiem un konvencijām, Latvija uzņēmās atbildību ievērot un aizstāvēt savu iedzīvotāju cilvēktiesības, neatkarīgi no tā, vai tie būtu pilsoņi vai nepilsoņi, latvieši vai nelatvieši, bērni, invalīdi, garīgi vai fiziski slimi cilvēki vai citi.
1993. gada Apvienoto nāciju organizācijas vispasaules cilvēktiesību konferences Vīnē nobeiguma dokumentā valstis tika aicinātas izveidot nacionālus plānus cilvēktiesību plānus cilvēktiesību aizstāvībai. Latvija ir viena no pirmajām valstīm, kura ir atsaukusies šim aicinājumam un 1995. gada 24. janvārī MK apstiprināja Latvijas Valsts cilvēktiesību aizstāvības un veicināšanas programmu.
Valsts programma ir pieņemta, apzinoties vajadzību pēc vispārējas sabiedrības informētības par cilvēktiesību jēdzienu un to atbildību, kāda valstij un katram sabiedrības loceklim būtu jāuzņemas cilvēktiesību aizstāvībā un to veicināšanā. Īpaša uzmanība šajā programmā tika pievērsta mazaizsargātām iedzīvotāju grupām, kuras nav spējīgas savas tiesības aizstāvēt.…