Secinājumi
Izstrādājot referātu, darba autore saprata, cik liela un nopietna problēma ir cilvēktirdzniecība un, cik pret to ir grūti cīnīties, jo verdzības pastāvēšana ir grūti atklājama, kā arī, cik briesmīgas sekas, emocijas, pārdzīvojumus tā atstāj uz upuri.
Tā pat arī uzzināja, cik ļoti cilvēktirdzniecība ir mainījusies laika gaitā, un cik dažādas un sarežģītas ir vervēšanas metodes. Cilvēktirdzniecība ir ienesīgs bizness, kuru vēlas attīstīt tik tālu, lai to būtu aizvien neiespējamāk atklāt, pārraut šo vieglo naudas gūšanas avotu ir ļoti grūti. Cilvēku vervētāji ir upuru paziņas, draugi vai pat ģimenes locekļi, kuri izmanto sev tuvo cilvēku uzticību. Šie cilvēki izvēlas viegli pierunājamas, viegli kontrolējamas, viegli iespaidojamas personas, kas šokē, jo šadiem cilvēkiem morale ir kaut kas svešs.
Objektīvās pazīmes (vizuālais izskats un saskarsme), kas norāda uz cilvēktirdzniecības iespējamo upuri: uz personas ķermeņa ir redzami sasitumi vai citas fiziskas vardarbībaspēdas, persona izskatās nekopta, persona mēģina aizbēgt, persona ir nervoza, persona ir ļoti jūtīga, persona izskatās iebaidīta, persona izrāda depresijas pazīmes, persona ir atturīga attiecībās ar citiem darbiniekiem, persona nelabprāt atbild uz jautājumiem, mēģina atbildēt atbilstoši kāda pamācībām, runā monotomi, runā iemācītu tekstu, persona nerunā tajā valsts valodā, kur atrodas. Tāpēc nevajag ignorēt līdzcilvēku pazīmes, jāpievērš uzmanība, jo varbūt tev ļoti tuvs cilvēks ir Cilvēktirdzniecības upuris, kuram tu vari palīdzēt.
…