-
Cīņas sporta veidi
Реферат25 Медицина, гигиена, анатомия, Физкультура, спорт, История, культура
Āzijā cīņu apmācība vēsturiski sekoja kulturālajām meistara mācekļa attiecību tradīcijām. Studenti trenējās stingri hierarhiskā sistēmā skolotāja – sifu kantoniešu (vietēja valoda Ķīnā) valodā, šīfu mandarīnā, guru sanskritā, hindiešu, telugu un malai valodās, sensejs japāniski, sabunims korejiski.
Konfūcisma iespaidā mācekļi ar augstāku pakāpi tika uzskatīti par lielākajiem brāļiem un māsām, tie, kas ar zemāku rangu – par mazākajiem brāļiem un māsām. Šāds izteikts attiecību princips tika lietots, lai attīstītu labu raksturu pacietību un disciplīnu. Vairāki cīņas veidi izveidojās senajā Indijā, mallayudha (brīvās cīņas veids), silambam (cīņa ar zižļiem), kutu varisai (bezieroča cīņa), varma kalai (ķermeņa dzīvībai svarīgo punktu māksla), aditada (kikboxings), kalari pajatu (cīņa arēnā).
Dažas sertifikācijas metodes varēja būt iesaistītas. Pirms māceklim atļaut turpināt apmācību viņu varēja pārbaudīt uz iemaņām. Dažās sistēmās šāda eksaminācija nepastāvēja un meistars pats noteica vai skolnieks ir gatavs caur gadiem treniņu.
Lielākā daļa austrumu cīņu ir iespaidojušās no Ķīnas vai Indijas vai no abām. Dažādu kultūru stili bieži saduras, tāpēc dažreiz var būt grūti noteikt no kurienes tieši cēlies.
Tradicionālās austrumu cīņas mūsdienās praktizē ne tikai Tālajos Austrumos – tagad tās ir pazīstamas visā pasaulē. Interesi par cīņām pierāda arī daudzās filmas, kas par tām uzņemtas.
Eiropā cīņu sports izplatījās tikai 18. gadsimtā, sākotnēji tieši Francijā. Mūsdienās pazīstami ir džudo, karatē, sambo, kikbokss, bokss, kun fu, taidzi, džiu džitsu, aikido, taekvondo u.c.
Nevienu cīņas sistēmu nevar uzskatīt par “tīru”: katra ir aizguvusi kādu tehnisko vai taktisko paņēmienu no cita cīņas paveida.
Laika gaitā attīstās arī jauni cīņas sporta veidi, taču Japānas, Ķīnas un Korejas tradīcijas šajā jomā ir vienas no spēcīgākajām.…
Darba mērķis ir izpētīt jauniešu interesi par cīņas sporta veidiem, iepazīt cīņas sporta veidus un to dažādību, un izdarīt secinājumus par tiem, kā arī rast priekšlikumus tālākai cīņas sportu attīstībai gan pasaulē, gan arī Latvijā. Tā kā zinātniski pētnieciskā darba apjoms ir ierobežots, tad darbā tika izskatīti paši populārākie cīņas veidi, bet netika izskatīti tādi cīņas sporta veidi, kā, piemēram, kun fu, kendo, bokss un citi. Pētījuma objekts: cīņas sporta veidi. Pētījuma priekšmets: jaunieši vecumā no 16 – 18 gadu vecumam. Lai tiktu sasniegts izvirzītais darba mērķis, tika veikti šādi uzdevumi: • Noskaidrot kas ir cīņas sports, tā vēsturi. • Aprakstīt cīņu sporta veidus gan Latvijā, gan pasaulē. • Noskaidrot jauniešu interesi par šiem sporta veidiem. • Izpētīt kāda ir cīņu taktika. • Analizēt cīņas sporta tendences. Mūsdienās cīņas sports ir sasniedzis tik augstu līmeni, ka labu rezultātu sasniegšanai augsta mēroga sacīkstēs nepieciešama liela pieredze, teicama tehniskā sagatavotība kā arī laba taktika. Cīņas laikā, pat izpildot vienkāršu paņēmienu, vajadzīga taktiski pareiza pieeja paņēmiena realizēšanai. Tā kā arī pretinieks cenšas atrast sev izdevīgāko taktiku, tad šis uzdevums kļūst vēl sarežģītāks. Tādēļ pirms cīņas nepieciešams sastādīt taktiski pareizu cīņas plānu. Jāpārzina savas fiziskās un garīgās īpašības un jāmēģina tās prasmīgi pielietot cīņā. Pareizi izvēlēta taktika dod iespēju uzveikt arī fiziski un tehniski labāk sagatavotu pretinieku. Jo augstāka ir abu cīkstoņu sportiskā meistarība, jo lielāka nozīme uzvaras izcīņā ir taktikai. Ar labu taktisko sagatavotību daļēji var kompensēt vienpusīgāku vai vājāku tehnisko sagatavotību.
-
Cīņas sporta veidi
Реферат25 Медицина, гигиена, анатомия, Физкультура, спорт, История, культура
- Latvijas proklamēšana un Brīvības cīņas
- Transoloģija sportā
-
Ты можешь добавить любую работу в список пожеланий. Круто!Sporta attīstība no senajiem laikiem līdz mūsdienām
Реферат для средней школы11
-
Cīņas māksla visā pasaulē
Реферат для средней школы2
-
Sporta terminoloģija
Реферат для средней школы11
Оцененный! -
Cīņas taktika brīvajā un klasiskajā cīņā
Реферат для средней школы8
Оцененный! -
Sporta stundu aktualitāte 5–9.klašu skolēniem
Реферат для средней школы15