Statistika liecina, ka 1994.- 1996. gadam Ludzas rajonā ir reģistrēti 60 cilvēki, kas saslima ar difteriju, starp tiem 4 nāvīgi gadījumi.
Difterija
Difterija nepazīst ne rajonu, ne valstu robežas, un dzīve pierāda, ka nevakcinētam cilvēkam difterija bieži beidzas ar nāvi vai smagām sekām veselībai.
Tā ir akūta infekcijas slimība, kam raksturīgs iekaisums un plēvaini aplikumi uz rīklesgala gļotādas vai ādas, kā arī organisma smaga, vispārēja intoksikācija. Difterijas ierosinātājs ir nūjiņveida baktērija, kas labi iztur izžūšanu, ir noturīga pret aukstumu, ilgi saglabājas uz priekšmetiem, kurus lietojuši slimnieki vai baktērijas nēsātāji.
Difterijas infekcijas avots ir ar difteriju slims cilvēks, kā arī vesels cilvēks - baktērijas nēsātājs. Visbiežāk cilvēka organismā difterijas nūjiņas nokļūst caur mandelēm, rīkles un deguna gļotādu. Ar difteriju var inficēties ieelpojot gaisu, kas satur mikroskopiskus pilienus ar baktērijām, kuras runājot, klepojot vai šķaudot izplata difterijas slimnieks vai baktēriju nēsātājs. Tādā veidā var inficēties darbavietā, veikalā, sabiedriskajā transportā, kafejnīcā, deju zālē, kinoteātrī u.c. sabiedriskās vietās.
Slimības ārstēšana noris vieglāk, ja tiek sākta laikus. Pat vieglas slimības formas var izraisīt grūti ārstējamas komplikācijas un ārstēšana šādā gadījumā var ieilgt pat vairākus mēnešus, ja nav sākta laicīgi. Nav garantijas, ka neiestāsies invaliditāte. Difterijas slimnieka pilnvērtīga ārstēšana iespējama tikai slimnīcā.
…