Saskaņā ar Latvijas tūrisma attīstības politikas mērķiem un prioritātēm (2021.–2027. gadam), ir izvirzītas trīs galvenās nozares attīstības prioritātes: 1) Tūrisma nozares starptautiskās konkurētspējas stiprināšana un eksporta veicināšana; 2) Piesaistoša tūrisma piedāvājuma veidošana vietējo vērtību un dzīvesveida kontekstā, vietējā tūrisma veicināšana; 3) Tūrisma pārvaldības sistēmas pilnveidošana, izglītība un pētniecība (Van der Steina u.c., 2019, 47.lpp)
Kā viens no piesaistoša tūrisma piedāvājuma veidošana vietējo vērtību un dzīvesveida kontekstā, vietējā tūrisma veicināšanas plānotā rīcības virziena sadarbības kontekstā ir izcelta tematisko maršrutu (īpaši sasaitē ar starptautiskiem maršrutiem) veidošana un, kas ne mazāk būtiski, jau esošo maršrutu uzturēšana un pilnveidošana (turpat).
Dabas tūrisms var tikt definēts kā jebkurš ceļojums, kur ceļotājs novērtē dabu vai vidi. Tas ir aptverošs jēdziens, kas ietver plašu tūrisma pieredzi, kas ir saistīta ar dabu (Dorobantu, 2012, 215.lpp).
Dabas tūrisms – tūrisma veids, kura mērķis ir izzināt dabu, apskatīt raksturīgas ainavas, biotopus, novērot augus un dzīvniekus dabiskajos apstākļos, kā arī izglītoties dabas aizsardzības jautājumos (Van der Steina u.c., 2019, 119.lpp).
…