Cilvēki dažādi tulko vārdu Dalailama. Vieniem tas nozīmē dzīvs Buda, Avalokitešvaras iemiesojums uz Zemes vai Līdzcietības Bodhistava. Citi viņu uzskata par Dievu, citi par Valdnieku, bet es viņu uzskatu par vienkāršu, inteliģentu, garīgu cilvēku, kura mērķis ir būt noderīgam, izveidot labas attiecības starp reliģijām, kultūrām un ticībām, un ieviest mieru uz Zemes virsas.
Piecdesmito gadu beigās tas nozīmēja, ka Dalailama ir Ķīnas Tautas Republikas Pastāvīgās komitejas viceprezidents. Kad viņš devās trimdā, viņu sauca par kontrrevolucionāru un parazītu. Tomēr viņš pats domāja citādi. Viņa vārds Dalailama ir vienīgi tituls un nekas cits, kas apzīmē viņa ieņemamo amatu. „Esmu tikai cilvēks, tibetietis, kurš izlēmis kļūt par budistu mūku,” tā reiz teicis pats Dalailama.
Es kā pētāmo Personību izvēlējos tieši Dalailamu, jo viņš ir pazīstamākais reliģiskais līderis pasaulē un pats ir izgājis cauri daudz un dažādiem pārbaudījumiem, ko viņam sniegusi dzīve. Viņš ļoti uzskatāmi parāda, ka jebkurš pārbaudījums ir vienkāršāk vai grūtāk pārvarams un tas ir izdarāms pateicoties lielam gribasspēkam, domu spēkam un mērķtiecībai.
Viņa Svētība Dalailama XIV, Tenzins Giatso ir gan valdības vadītājs, gan Tibetas garīgais līderis. Viņš ir dzimis 1935.gada 6.jūlijā lauksaimnieku ģimenē mazā ciematā, kas atrodas Taksterā, Amado, ziemeļaustrumu Tibetā. Divu gadu vecumā bērns vārdā Lamo Dondups tajā laikā tika pazīstams kā XIII Dalailamas Tubtena Giatso reinkarnācija. No viņa piecpadsmit brāļiem un māsām izdzīvoja tikai seši – divas meitenes un četri zēni.
Viņa Svētība savas mūka gaitas sāka sešu gadu vecumā. Mācības sastāvēja no pieciem svarīgākajiem un pieciem ne tik svarīgiem priekšmetiem.…