SECINĀJUMI UN PRIEKŠLIKUMI
- Darbs ir atzīstams par vienu no nozīmīgākajiem pieauguša cilvēka personības izpausmes veidiem un ir nepieciešams personības attīstībai, tas var kļūt arī par slimīgu tieksmi.
- Speciālisti atzīme, ka pasaulē darbaholisms ir diezgan izplatīta parādība. Visbiežāk piemīt datoriķiem - programmistiem. Tālāk reitingā seko uzņēmēji, 3. vietā ierindojas juristi, ekonomisti un grāmatveži, 4. vietā – ārsti.
- Darbaholisms – nav darbinieka pozitīva īpašība, kā tas pieņemts uzskatīt, bet vispirms atkarība, lai gan atkarībā no alkoholisma tiek atbalstīts sabiedrībā.
- Darbs darbaholiķim ir dzīves jēga, nevis tāpēc, lai sasniegtu mērķi dzīvē.
- Ārpus darba darbaholiķis nejūtas omulīgi.
- Darbaholiķis nemāk atpūsties.
- Darbaholisms ir izārstējams, ja cilvēks laicīgi apzinās ka ir darbaholiķis, ka viņa dzīvē ir nopietnas problēmas, no kurām viņš bēg, nerisinot tās, bet tikai padarot tās par vēl dziļākām.
- Sirgt ar darbaholismu ir bīstami, lai gan tiek padarīts vairāk darba, var ciest laulība, sabojāties attiecības ar mājās palikušajiem bērniem, draugiem un piedevām var katastrofāli iedragāt savu veselību.
- Ieteikumi darbaholiķiem: vairāk atpūsties, vairāk laika pavadīt ar ģimeni, un nekāds darbs brīvdienās. Šādus ieteikumus iespējams izlasīt daudzos žurnālos, bet tomēr no praktiskā viedokļa tie nepalīdz. Pirmkārt jau ir jācenšas saprast darbaholisma iemeslu un censties to novērst.
- Darbalaiks ir jāvelta darbam, atpūtas brīži – atpūtai. Pavisam vienkārša formula, kuru noteikti vajadzētu ievērot. Un noteikti sabalansēt. Tad nekļūsim par darbaholiķiem, bet dzīvosim pilnvērtīgu dzīvi.
…